Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

Çileden Çıkarmayın - 25.01.2016

Göztepe
Yazar: Ozan Öner

Baktım ki Göztepe Adana maçı tam bir koastu.

Adanaspor beraberliğe gelmiş, Göztepemizin etkili ataklarını yıldırmak için kalecilerinin oyunu geç başlatmaları ve futbolcularının en küçük pozisyonlarda yatmaları dikkat çekici ve futbolcularımızın, tribünlerimizin sabrını sınadıkları su götürmez bir gerçek. Üzülerek söylüyorum ki havanın çok soğuk olması ve maçın İzmir'deki stat sorunundan dolayı Göztepemizin Manisa 19 Mayıs Stadı'nda oynaması taraftarımızın göçebe hayatı yaşamasına ve en ufak bir hatalı karara tepki göstermesini beraberinde getirdi. Dünkü maçta rakip de bunu fırsat bilip trübünü kızdıracak, oyunu soğutacak her türlü eylem ve hareketle top oynanmasını engellemesi kendilerince başarıydı.

2. yarı oyuna dahil olan Gökhan Karadeniz'in maçın atmosferine kapılıp gösterdiği hırçın tavırlar tribünün 2 kat daha gaza gelmesine sebep olmuştur. Hakem hataları oyunu soğutan rakip futbolcularına sarı kartı bırak maça yeterince uzatma bile vermemesi gözümüzden kaçmış değil.

Üzülerek söylüyorum ama sanki federasyon süper ligte Göztepemizi istemiyor, sezon başından bari hakem hataları yüzünde nerdeyse 15 puanımızı yediler ve bu hakemlere cezai bir işlem uygulanmadı.

Şimdi taraftar ikiye bölünmüş vaziyette kimisi hakemi kötülüyor kimisi de futbolcuları ama kimse şunu konuşmuyor ; bizler tribünde bu maçı seyrettik kaçan gollere kahrolduk yıkıldık, rakibin oyunu soğutmasına tepki gösterdik yuhladık sinirlendik. Her dakika sinirler katlandı zaman geçtikçe daha da agresifleştik, hakem hataları tepkiye sebep oldu, saçma sapan kartlar, rakibin yatması kalecinin oyunu soğutması, ilk yarı nerdeyse 5 dakikalık uzatmayı hakem sanki oyun normalmiş gibi uzatma vermeden bitirmesi gözden kaçmadı.

İlk yarı bittiğinde bütün tribün şaşkındı ve maçın 2 yarısı da böyle devam edeceğini düşünerek maç sonu olaylar çıkacağını konuşuyorlardı. Haliyle öylede oldu hakem hataları sonunda maçın 80. dakikasından 90. dakikaya kadar taraftar çılgına dönüp küfürlü tezahürat etmeye başladı. Bir golümüz de ofsayt gerekçesiyle verilmedi, benim görüşüme göre uzaktan yakından ilgisi yoktu. Tabiri caizse bal gibi goldü. Bir pozisyonda da şutumuzdan sonra rakip futbolcunun yerde yatmasına sinirlenen Giray topa vurması 2. sarı kartı ve ardından kırmızı kart görmesine sebep oldu. Futbolcularımızın alakasız kartlar görmeleri ve oyunu soğutan Adanaspor'lu futbolcular, kalecinin çileden çıkartan yavaş hareketleri, futbolcularımızın da agresif davranmaları ve oyuna konsantre olamamalarının tek sebebi hakem Özgür Yankaya'dır.

Bir an önce yönetimimizin federasyona bir baskı kurması ve fedarasyonun artık Göztepe maçları konusunda daha dikkatli olması gerekiyor. Eğer bu şekilde devam ederse ben Göztepe taraftarını tanıyorsam eğer tepkiler artık daha büyük olaylara yola açacaktır.

Saygılarımla

Ozan Öner

Yazarın Diğer Yazıları
Sorun Hoca'mı, futbolcuların hiçmi suçu yok..
Ses etme çünkü öncelik onların
Ama Bütünüz
Tribünün en büyük egosu Göztepeli oluşu
Sevdamıza sahip çıkalım
Göztepemizi Göztepe ile korkutmayalım
ksk MAÇININ ARDINDAN
Halinize Şükredin
12. Adam
Altyapımızdan hoca ile çıksak şampiyon oluruz
Toplam Görüntülenme : 940
www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma