Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

Müftülük - Özgürlük - 25.01.2016

Göztepe
Yazar: Kaan Solak

Göztepemiz sezonun devre arasından sonra geçen hafta oynadığımız Elazığspor maçında tatil havasından çıkamadığı için gerek sosyal medyada gerekse arkadaş çevremizde çok eleştirmiştik oynadığımız oyunu. Ama dün Adanaspor karşısında oynadığımız oyun bitiricilik haricinde bu lige fazla bir takım olduğumuzu bas bas bağıran cinstendi. 

Metin hocamız Mirkan'ı belkide ilk defa forvet değilde oyun kurucu olarak sahaya sürerek yeri geldiğinde 4-2-3-1 yeri geldiğinde 4-4-2 şablonuyla sahada yer alcağımızın sinyallerini verdi. Maç başında Serdar'ın kaçırdığı pozisyonlarla saç baş yolsak da birşeylerin doğru gittiğini görmek şahsen beni mutlu etti. İlerleyen dakikalarda golü bulacağımızı düşündüm ki Metin hoca da öyle düşünmüş olmalı, takımın dengesini bozmamak için oyuncu değişikliklerini bir hayli geciktirdi.

Transfer edildiğinde büyük bir kesimin burun kıvırdığı Serkan Kurtuluş bindirmeleriyle, çok seri bir oyuncu olmasa da geri dönüşleriyle beklentilerimizin üzerine çıktı diyebilirim. İlk hafta performansından yola çıkarak yapılan kötü eleştirilere de en güzel cevabı sahada verdiği için kendisini kutluyorum.

Ayrıca parantez açmak gerekirse, bir gün önce annesi Hatice Değirmenci'yi kaybetmesine rağmen özveri gösterip sahaya çıkan Gökhan Değirmenci'ye baş sağlığı diliyorum. Ölümün arkasından çok söz söylenmez ama tek cümleyle, o psikolojide sahaya çıkmak her babayiğidin harcı değildir.

Diyadin hocamı da bir konuda eleştirmek istiyorum, geçen hafta 4 yeni transferle sahaya çıkıp insiyatif almana rağmen Cleyton gibi bir oyuncu için aynı insiyatifi almaman yanlıştı bence hocam. Tabii 1 haftadır oyuncuyla aynı ortamı paylaşan sensin ama oyuna girince son 10 dakikada cidden ilk 11'i hak ettiğini gördük.
Yine Metin hocam Cleyton konusunda bir eleştirim de ligin ilk yarısında Elazığspor hücum hattında harikalar yaratan Cleyton-Serdar ikilisinin birini 62'de oyundan alıp diğerini 82. dakikada oyuna dahil etmen biraz yanlış bir karardı şahsi kanaatimce.

Özgür Yankaya adlı şahıs adına kelam etmek istemiyorum. Dün binlerce abim, ablam, kardeşimle kendisine sevgimizi yeterince ilettiğimizi düşünüyorum !!

Son bir söz de ailem olarak bahsettiğim o mükemmel taraftara, daha açıklanmamış olsa da haftaya Şanlıurfaspor maçında malesef cezalıyız. Canımızı sıkmayalım, bu takım öyle ya da böyle bu sene olmazsa seneye illa ki süperlige çıkacak. Söylememe gerek yok ama yine de değinmeden geçmek istemiyorum, Adanaspor maçındaki desteğimiz muhteşem olsa da atmosferin verdiği gazla ettiğimiz küfürler takımımıza sadece zarar veriyor. Bizim işimiz piyon olan sözde ''Özgür''lerle değil, kendini şah sanan ''Müftü''lerle...


Saygılarımla

Kaan Solak

Yazarın Diğer Yazıları
Toplam Görüntülenme : 2711
www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma