Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

Sadece 3 Puan Değil... - 30.01.2014

Göztepe
Yazar: Gökhan Duman

 02 ARALIK 2012 Göztepe.com

 

Ordu maçının verdiği moralle Göztepe’mizden mutlak bir galibiyet bekliyordum. Skor nasıl biterse bitsin,oynanan futbol nasıl olursa olsun 3 puan bizim olmalıydı.Göztepe bu maçta sadece 3 puan almakla kalmadı, iyi oynadı, oynatmadı, armanın hakkını verdi, taraftarla arasındaki buzları eritti. İstenildiğinde başarabileceklerini gösterdiler. Bunu da birkaç futbolcunun özel becerisiyle değil, takım olmuşluğunun neticesinde gerçekleştirdiler. Göztepe’mizde tüm takım çok çalıştı, basmadık yer bırakmadıkları gibi rakibe de pozisyon vermediler. Hepsini yürekten kutluyorum.

 

Karşılaşmanın son yarım saatlik diliminde taraftarların golün gecikmesi stresiyle Şaban’a haksızlık yaptığını düşünüyorum. Şaban gol atmasa da golün hazırlayıcısı olmuştur. Oyundan çıkarken gösterilen tepkiyi sağ duyulu taraftarlarımızın alkışları bastırmıştır. Beklentilerimizi şimdiye kadar karşılamasa da golde büyük payı olan ve önde olan takımın bir futbolcusu moral vermek için tüm stad tarafından hiç tepki olmadan alkışlanmalıydı.

 

Maçın hakemi olan Yunus Yıldırım birkaç pozisyon dışında maça hakim olmasıyla tecrübeli bir isim olduğunu gösterdi. Maçın skoruna tesir edecek bir yönetim sergilemedi. Şimdiye kadarki en iyi yönetimi sergileyen hakem desem yalan olmaz. Buval’a açık tribünde bir grup tarafından pankartla moral verildi.Fransızca ‘’asla pes etme’’ yazıyordu. O da bizim beklentilerimizi karşılamasa da taraftarın futbolcusuna davranışı bu şekilde olmalıdır. Futbolcusuna sahip çıkmalıdır. Tesislerde,idmanlarda tehdit etmekle bir yere varılamaz. Hiç bir futbolcu takımını sabote etmek istemez. Performansı beğenilmeyen futbolcularla zaten transfer sezonunda yollar ayrılır.

 

Bizim taraftarda takımın kötü gidişi üzerine totem hastalığı oluştuğunu söyleyebilirim. Üzerine giydikleri kıyafetten, oturulan yerlere kadar çeşitli totemlerle takımın galip gelmesi için uğraşıyorlar. Tribünlerde beklediğim kadar taraftarı göremedim. Ama takımı ateşleyen destekleriyle, küfürsüz tezahuratlarıyla maçın kazanılmasında büyük rol oynadılar. Taraftarlarımızı da yürekten kutluyorum.

 

Futbolcularımızın hepsi iyiydi ama Şamil ve Theo’nun yükselen performansları hepimizi son derece memnun etmiştir. Kombine kampanyası sonucu yine pırıl pırıl 300 genci stada soktuk. Bu maç için Bandırma’dan gelip bizlere yardımcı olan Yahya Komutanımıza yardımlarından, desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım.

 

Birileri de bize her yer Trabzon derken bundan sonra bir kez daha düşüneceklerdir.

Yazarın Diğer Yazıları
Hakkettiklerini duydu
Rakibi ve Hakemi Baskı Altına Almalıyız
En büyük kazanç Metin Diyadin
Hacı Olmamıza Az Kaldı
Keşke
Futbol Resitali
Göztepe'nin Geleceğini Kurtarın !
U-YA-RI-YO-RUM
Semih Fezekel'i bir dinleyin...
Var mısınız?
Geregi Yapılsın !!!
Neden Olmasın?
3 Kuruşa 5 Köfte Olmuyormuş
Şanssızlık değil, beceriksizlik...
Sen Hakem misin?
Bu Maçı Taraftar Kazandırır
Adam Gibi Adam
Başkan Duy Bu Sesi
Göztepe Stadına Kavuşmalıdır.
Güzel Günler Göreceğiz
İyi Oynamak Yetmiyor
Hayat Öpücüğü
Bıktırdınız Artık !
İşimiz Allah'a Kaldı
Kan Değişikliği Şart
Kır Kalemini
Bunlardan cacık olmaz
Bir Cezanın Yolculuğu
5 Yıl 3 Ay
Hepimizi Götürecekler !!!
Gerçeklerle Yüzleşmeliyiz
Kazanmalıyız
İlaç Gibi Galibiyet
İşcisi miyiz? Yoksa taraftar mı?
Tribünlere siyaset sokmayın
Toplam Görüntülenme : 993
www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma