Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

Neden Olmasın? - 31.01.2014

Göztepe
Yazar: Gökhan Duman

28 ŞUBAT 2012 Göztepe.com

 

Zorlu  geçeceğini düşündüğümüz bir  maç bekliyorduk Bolu’da. Zaman zaman zorlandığımız dakikalarda  oldu, özellikle son dakikalarda ancak oyunun genelinde takımımız üstün olan taraftı. Farkı forvet hattında yaşanan beceriksizliklerle kaçırdık. Maçın sonlarında Güngören maçının  tekrarını mı yaşayacağız? diye korkmadık desek yalan olur. Ne var ki hakemin maçın bitiş düdüğünü çalmasıyla hepimiz derin bir oh çektik. Çok acil ihtiyacımız olan 3 puana 8 hafta sonra ulaşırken ligin alt tarafında yer alan diğer takımların puan kaybetmesiyle rahat bir nefes almış olduk.

 

İnan Altınbaş’ın alınan sonuçlardan duyduğu rahatsızlık üzerine hafta içi gereken görüşmelerde bulunması, zorlu deplasmanda takımı yalnız bırakmaması belli ki etkisini göstermişti. Bunun dışında antrenman ziyareti yapan arkadaşlarımızın kesmiş oldukları kurban da takım üzerindeki karabulutların dağılmasına sebep olmuştu. Gerek süper ligde gerek Bank Asya liginde hemen hemen her maçta hakem hatalarından bir çok takımın canının yandığı görülürken, bu karşılaşmada İlker Meral  yerinde ve doğru kararlarla mükemmel bir maç yönetmiştir. Bu yüzden Sezar'ın hakkını Sezar'a vermeden geçmek doğru olmazdı.

 

Göztepe’mizde ve Bolu da bu karşılaşma öncesi istenilen sonuçların alınamamasının gerginliği yaşanıyordu. İki takımın hocalarının kredisi bitmişti. Kaybeden takımın hocası büyük ihtimal gönderilecekti. Beklenildiği gibi alınan mağlubiyetle Özcan Kızıltan istifa etmek durumunda kaldı. Kulübümüze hizmet etmiş, şampiyonluk yaşatmış olan Özcan Hoca’ya bundan sonraki görevlerinde başarılar dileriz. Cihat Hoca ise alınan galibiyet ve alttaki takımların  kaybetmesi ile kazandığı krediyi inşallah önümüzdeki maçları kazanarak arttırır. Cihat Arslan’ın takımı Özcan Hoca’ya göre daha fazla hücuma soktuğu, pozisyonlar yarattığı bir gerçek ancak şunu bilmelidir ki bu takım Özcan Hoca dönemine göre defansta çok fazla pozisyon vermektedir.

 

Ligin ilk yarısı biterken play-off oynama hakkı kazanacak 6.sıradaki takımla aramızda 9 puan varken ligin 2.yarısında alınan bu kötü sonuçlara rağmen puan farkı 10’da kalmıştır. Ligin bitimine 11 hafta , alınabilecek 33 puan olduğuna göre, biz Göztepe taraftarları da her zaman büyük düşündüğüne göre ilk 6 neden olmasın?Arka arkaya alacağımız 3 galibiyet ile bu yarışta bizde varız, diyebilmek için öncelikle pazartesi günü Akhisar engelini aşmalıyız.

 

Son olarak taraftarımıza değinmek istiyorum. Yağmur, çamur, kar, soğuk demeden bu takımın arkasından gidiyorsunuz. Böyle cefakar taraftar kitlesi dünyada az bulunur. Ancak bu yıl taraftarlarımızın kulübüne göstermiş olduğu bu kuvvetli bağın ayarı biraz fazla kaçtı. Bu yüzden kulübümüz 2 maçına büyük desteğinden eksik çıkmış, ağır para cezaları ödemek zorunda kalmıştır. İzmir’de bu maçı sabırsızlıkla bekleyen tüm taraftarımızdan bundan sonra kulübümüze ve sonuçta da bizlere ceza olacak davranışlar sergilememelerini bekliyoruz. Alınan bir galibiyetin artçı etkisi yarattığı İzmir’de, üst üste gelecek galibiyetlerin ne gibi sonuçlar yaratacağını kestiremiyorum.

Yazarın Diğer Yazıları
Hakkettiklerini duydu
Rakibi ve Hakemi Baskı Altına Almalıyız
En büyük kazanç Metin Diyadin
Hacı Olmamıza Az Kaldı
Keşke
Futbol Resitali
Göztepe'nin Geleceğini Kurtarın !
U-YA-RI-YO-RUM
Semih Fezekel'i bir dinleyin...
Var mısınız?
Geregi Yapılsın !!!
3 Kuruşa 5 Köfte Olmuyormuş
Şanssızlık değil, beceriksizlik...
Sen Hakem misin?
Bu Maçı Taraftar Kazandırır
Adam Gibi Adam
Başkan Duy Bu Sesi
Göztepe Stadına Kavuşmalıdır.
Güzel Günler Göreceğiz
İyi Oynamak Yetmiyor
Hayat Öpücüğü
Bıktırdınız Artık !
İşimiz Allah'a Kaldı
Kan Değişikliği Şart
Kır Kalemini
Bunlardan cacık olmaz
Bir Cezanın Yolculuğu
5 Yıl 3 Ay
Hepimizi Götürecekler !!!
Sadece 3 Puan Değil...
Gerçeklerle Yüzleşmeliyiz
Kazanmalıyız
İlaç Gibi Galibiyet
İşcisi miyiz? Yoksa taraftar mı?
Tribünlere siyaset sokmayın
Toplam Görüntülenme : 900
www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma