Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

İşcisi miyiz? Yoksa taraftar mı? - 30.01.2014

Göztepe
Yazar: Gökhan Duman

09 OCAK 2013 Göztepe.com

 

Göztepe taraftarlarını son yıllarda farklı bir kimliğe bürünmüş görüyorum. Taraftarların büyük bir bölümü kendini İmam başkanın şirketlerindeki işçiler gibi görmeye başladı. İmam başkan bizi bırakırsa halimiz ne olur? modundalar. Aynı ksk takımın taraftarlarının baba ölürse biz ne yaparız? düşüncesinde oldukları gibi.

Şu anda ise taraftarların sadece odaklandığı şey transfer sezonudur. Kim gelecek sorusu ile bir transfer haberi alabilmenin derdinde insanlar. Bu kulübe son 5,5 yılında kalıcı bir eserin neden kazandırılmadığını sorgulayan insan sayısı çok az. Bunun nedeni ise herkesin içini kemiren  - İmam başkan giderse cemaat ne yapar-  korkusudur.

Herkesin aklında fikrinde takıma alınacak bir forvetin kim olacağı merakı var. Bir çok isim ortalıkta dolaşıyor. Ama boş çıkıyor. Ben çok büyük hayallere dalanlara geçmiş dönemlerde yapılan transferleri hatırlatırım. Sonuç olarak birileri gelecek ve 2. yarı başlayacak.  Göztepe taraftarları bu sefer transferi bırakıp oynanacak maçlara odaklanacak. Kulübün tesisleri ne olacak sorusu ancak alınacak kötü sonuçların arkasından belki gündeme gelebilecektir.

İmam başkanın hepimizi büyük hayal kırıklığına uğrattığı ortadadır. Büyük konuşurken bizleri de büyük düşünmeye sevk eden kendisidir. Büyük transferler, büyük tesisler, dolu tribünler… Belki bu takım 2. yarı süper lige yükselebilir, takımın başarısı ile tribünlerde dolabilir. Ama ya tesisler… Kulübün olmazsa olmazı için şampiyon olup süper lige çıkmak mı gerekir? Bu kulübe ilk kazandırılacak şey en sona mı saklanır? Bedavaya getireceğim diye insan ömrünün onda birinin mi geçmesi mi gerekir?

İmam başkan olmasa ihale iptal mi edilecekti? İmam başkan takımı bırakırsa Göztepe ortada mı kalacak? Başkasının takımı ondan daha iyi yerlere getiremeyeceğini kim iddaa edebilir?

Başkan istese bazı şeyleri gerçekleştiremez mi acaba? Neden yapa mıyor? Neden yap mıyor? Yanındakiler mi yanlış yönlendiriyor yoksa farklı amaç ve düşünceleri mi var? Bunlar gibi bir çok sorularla, polemiklerle yıllarımız geçmektedir.

Kulübümüzü amatör kümeden alıp 1.lige kadar yükselttiğinizi ve kurumsal bir yapı için büyük adımlar attığınızı kimse inkar edemez. Ancak büyük bir gerçeklik var onu da söylemeden geçemeyiz sayın başkan. O da Göztepe’ye geldiğinizden beri kulübümüze bir tesis kazandıramamış olmanızdır.Göztepe’nin sahibi olarak bu durum kusura bakmayın ama sizin ayıbınız, bizi ise utandıran bir durumdur. Gürsel Aksel de, kulüp binası da devletin, tesisler ise amatörde olan İzmirspor’un iken Türkiye'nin sayılı zenginlerinden biri olarak sahibi olduğunuz kulübün neyi var? Sorarım size sayın başkan.

Kazmalar vurulup, temeller atılasıya kadar elde edilecek başarıların hepsi benim için geçici, hepsi benim için boştur. Tesislerimiz gerçekleşmeyesiye kadar ise sizin başkanlığınız bana göre samimi değildir.

Yazarın Diğer Yazıları
Hakkettiklerini duydu
Rakibi ve Hakemi Baskı Altına Almalıyız
En büyük kazanç Metin Diyadin
Hacı Olmamıza Az Kaldı
Keşke
Futbol Resitali
Göztepe'nin Geleceğini Kurtarın !
U-YA-RI-YO-RUM
Semih Fezekel'i bir dinleyin...
Var mısınız?
Geregi Yapılsın !!!
Neden Olmasın?
3 Kuruşa 5 Köfte Olmuyormuş
Şanssızlık değil, beceriksizlik...
Sen Hakem misin?
Bu Maçı Taraftar Kazandırır
Adam Gibi Adam
Başkan Duy Bu Sesi
Göztepe Stadına Kavuşmalıdır.
Güzel Günler Göreceğiz
İyi Oynamak Yetmiyor
Hayat Öpücüğü
Bıktırdınız Artık !
İşimiz Allah'a Kaldı
Kan Değişikliği Şart
Kır Kalemini
Bunlardan cacık olmaz
Bir Cezanın Yolculuğu
5 Yıl 3 Ay
Hepimizi Götürecekler !!!
Sadece 3 Puan Değil...
Gerçeklerle Yüzleşmeliyiz
Kazanmalıyız
İlaç Gibi Galibiyet
Tribünlere siyaset sokmayın
Toplam Görüntülenme : 1051
www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma