Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

İlaç Gibi Galibiyet - 30.01.2014

Göztepe
Yazar: Gökhan Duman

23 ARALIK 2012 Göztepe.com

 

İlk yarının son maçında deplasmandan galip gelen Göztepe’miz bizleri mutlu ederken ileriye daha fazla umutlu bakmamızı sağladı.

Karşılaşma soğuk havada, kötü bir zeminde oynandı. Rakip takım kalemizde 2-3 pozisyon bulsada oyunun genelinde maça hakim taraf bizdik. Kötü hava ve zemine rağmen ayakta kalan, gösterdiği mücadele ve hırsla kazanılan 3 puanı sonuna kadar hakkeden taraf Göztepe’ydi. Kaleci Kazım eliyle başlattığı hatalı iki topta, tehlikeyi uzaklaştırırken topu  Veli’ye çarptırmasıyla ve kornerde boşa çıkmasıyla yine gözebattı. Defans bloğumuz bence maçın kazanılması sağlayan kısımdı.

Veli bence bu takımın değişilmez adamıdır. Defansta, hücumda güçlü fiziği ile rakibe korku verdiği bir gerçektir. Soğukkanlı tavırları ile arkadaşlarını da rahatlatmaktadır. Şahsen ben Veli ayarında bir futbolcunun ligimizde bulunabileceğine inanmıyorum. Aytek, Veli ile büyük uyum sağlamaktadır. Buca maçının faturasının ona çıkarılması doğru değildi. İnatçı yapısı ile rakip forveti yıpratan, sağlam kondisyona sahip bir futbolcudur.

Rodrigues’in bu zeminde oynayamayacağı belliydi. Teknik kapasitesi güçlü olan bir futbolcu ama havanın ve zeminin adamı değildi. Fatih Yiğen ve Şamil çok koşup, iyi mücadele ettiler. Top rakipteyken anında müdahalelerle tehlikeleri büyümeden kestiler.

Dilaver attığı şık golle takıma can suyu verdi. Oyunun genelinde iyi oynadı. Theo performansını giderek arttırıyor. Maç öncesi bu zeminde oynayabilir mi diye düşünmedim dersem yalan olur. Ancak takımı derleyen toparlayan oyunuyla yabancı transferi yapılacaksa gidecek kişi ben değilim mesajını da vermiş oldu. Şaban kalır mı, gönderilir mi? bilemem. Bildiğim bir şey varsa oda bugün çok bastığı, çok çabaladığıdır. Atmasa da rakip defansı yıpratmış, tehlikeli pozisyonlar yaşatmıştır. Şaban takımda kalırsa taraftarlarımız artık onu bağrına basmalıdır. Şansızlığını da kırarsa bize çok faydalı olabilir.

Ali Kuçik teknik kapasitesi yüksek bir futbolcu. Göztepe’mizden gönderilmezse  en az 5 yılımıza damga vurabilir diye düşünüyorum. Başı yerde futbol oynayıda bırakmalı bence. Sol bek için yedekte Ahmet Sağlam’dan daha iyi kullanabilecek adam bulmak zordur. İlk 11’de  yer bulamazsa bile yedeklerde insana güven veren bir isimdir. Mithat’ta bu takımda güven veren bir başka isimdir. Karşılaşmanın son 10 dakikasında oyuna girse de çalışkan yapıda bir futbolcudur. Halil’in maç boyunca gösterdiği kondisyon inanılmaz. Çok koşuyor, basıyor, defanstan toplar çıkartıyor. Ne var ki ayağındaki topları çok açarak hücum bölgesinde bir çok pozisyonu öldürebiliyor. Şu an Halil pişme safhasında olan gelecek vadeden bir futbolcudur. İlerleyen zamanlarda Göztepe’mize büyük yararlar sağlayacağı kaçınılmazdır. Maçın hakemi Veli’ye gösterdiği kart dışında oyunun genelinde iyiydi.

Geçen sezonun ilk yarısında olduğu gibi 18 puana ulaştık. Attığımız 9 gole karşın topladığımız puanlar bana göre çok iyi. Takımın iskeletini fazla bozmadan gerçekleşecek transferlerle çok iyi yerlere gelebiliriz. Rakip seyircinin göstermiş olduğu misafirliğe ve soğuk havaya rağmen takımımızı yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkürlerimi sunarım.

Yazarın Diğer Yazıları
Hakkettiklerini duydu
Rakibi ve Hakemi Baskı Altına Almalıyız
En büyük kazanç Metin Diyadin
Hacı Olmamıza Az Kaldı
Keşke
Futbol Resitali
Göztepe'nin Geleceğini Kurtarın !
U-YA-RI-YO-RUM
Semih Fezekel'i bir dinleyin...
Var mısınız?
Geregi Yapılsın !!!
Neden Olmasın?
3 Kuruşa 5 Köfte Olmuyormuş
Şanssızlık değil, beceriksizlik...
Sen Hakem misin?
Bu Maçı Taraftar Kazandırır
Adam Gibi Adam
Başkan Duy Bu Sesi
Göztepe Stadına Kavuşmalıdır.
Güzel Günler Göreceğiz
İyi Oynamak Yetmiyor
Hayat Öpücüğü
Bıktırdınız Artık !
İşimiz Allah'a Kaldı
Kan Değişikliği Şart
Kır Kalemini
Bunlardan cacık olmaz
Bir Cezanın Yolculuğu
5 Yıl 3 Ay
Hepimizi Götürecekler !!!
Sadece 3 Puan Değil...
Gerçeklerle Yüzleşmeliyiz
Kazanmalıyız
İşcisi miyiz? Yoksa taraftar mı?
Tribünlere siyaset sokmayın
Toplam Görüntülenme : 884
www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma