Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

Güzel Günler Göreceğiz - 31.01.2014

Göztepe
Yazar: Gökhan Duman

27 AĞUSTOS 2012 Göztepe.com

 

Kibrit kutusunu andıran bir stad ve 36 derece başlayan bir  mücadele. Tribünlerde bizlerin bile 5 dakikada bir su tükettiği ortamda futbolculardan çok iyi mücadele etmesini beklemeye kimsenin hakkı yoktur. Spor yazarları maçlarında uzun taç atışlarıyla dikkat çeken Göztepemiz bu stadta  gerilerek taç atacak kadar bir alan bulamamıştır. Futbolcuların ısınacağı kadar bile yer yoktu dersek abartmış sayılmayız. Sıcağın zaman zaman tribünlerimizi bile etkilediği bu maçtan sonra ben ligin 2. haftasında ve saat 20’de başlayacak Samsunspor maçında Göztepemizin gerçek mücadelesini göstereceğine eminim.

Maçtan saatler önce Kartal sahilinde toplanan taraftarlarımız, gölge alanlarda konuşup kaynaşarak maç saatini beklemeye başladılar. Antalya Tayfa başta Mustafa Dalyanoğlu olmak üzere yine görev yerlerindeydi. Rıca Kocaoğlu İstanbul’da Göztepe’den uzak kalmasına rağmen fanatikliğinden yine bir şey kaybetmemiş gözüküyordu. Çeşitli semtlerden kalkan otobüslerle stadın içinde en az bin civarında taraftar yerini almıştı. Tribünler Laz Volkan,Ferhat ve Hakan tarafından coşturulmaya çalışılıyor,iyi idare ediliyordu. Bu maçta taraftarlar arasında herhangi bir sorunun yaşanmaması en güzel gelişme olarak göze çarpıyordu. Maç öncesi ve sırasındaki iki takım taraftarlarının  karşılıklı centilmence davranışlara konuk ekibin maç bitimindeki bir tezahuratı gölge düşürdü.

Maçın genelinde hakemin takdir haklarını  Kartal lehine verdiğini gördük. Hüseyin Hoca sık sık bu duruma tepki gösterdi,yerinde duramadı ve çok itiraz etti ama kararın değişmeyeceğini kendiside biliyordu. Teknik heyetin  hakemin kararlarına tepkilerini gören futbolcuların bundan cesaret alarak yanlış davranışlar sergileyebilecekleri unutulmamalıdır. Hamza maçın genelinde güzel hırslı mücadele verdi. Eski takımına karşı olduğu için mi yoksa gerçektende futbolu bu kadar mücadeleci mi ilerleyen haftalarda göreceğiz. Veli ve Aytek defansta güven veriyorlar. Ancak defans olarak 2.golde iyi yer tutulmadı. Geriye düşen Göztepemizde hücüm gücü hemen güçlendirilmeliydi. Ancak Ahmet Sağlam’ın yerine sol beke, sağ ayaklı Furkan sokuldu. Vasat bir performans gösteren İbrahim Şahin ancak 80’lerde oyundan çıkartıldı. Maç boyunca pozisyon üretmekte zorlanan Göztepemiz Şaban ve Bedi ile pozisyonlar yarattı.Taraftarlarımız tribünde, İmam Altınbaş protokolde inançlıydı ve galibiyet bekliyordu. Bedi rahat pozisyonda topu dikmese en kötü bir puanla dönebilirdik. Ligin ilk maçıydı yenildik ancak bu takım kadro itibarıyla çok zengin ve yetenkli futbolculardan oluştuğu unutulmamalı. İlerleyen haftalarda oturmuş kadrosuyla rahat maçlar izleyebiliriz. Maçın bitiminde sonuca rağmen taraftar takımını bağrına bastı ve kendine yakışanı gösterdi. Rodriguez’in lisansının yetiştirilememesinin sebebi taraftarlara izah edilmelidir. Ali Kuçik kardeşiminde çekirge misalini hatırlamasını tavsiye ediyorum. Yokken de yazılıp, konuşuluyorsan değerlisin ama aynı hatayı bu taraftarların 3.kez kaldırmayacağını net bir şekilde sana söyleyebilirim.

 

Göztepe.com olarak gittiğimiz bu deplasmandan mutsuz ama umutlu olarak döndük. İstanbul deplasmanında takımımızı yalnız bırakmayan cefakar taraftarlarımızı yürekten kutlarken tüm camiamızı ,taraftarlarımızı kenetlenmiş bir şekilde pazar günü Atatürk Stadı’na bekliyoruz.

Sizlere küçük bir hatırlatma yaparak yazıma son vereceğim. Geçtiğimiz sezon süper lige yükselen Elazığspor ligin ilk haftasında deplasmanda Kartalspor’a mağlup olarak  lige başlamıştır. Güzel günler göreceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın bu takım grubumuzdaki diğer takımların korkulu rüyası olacaktır,bunun için yeterli kadroya sahiptir ve başkanında dediği gibi 10 ay sonra şampiyon olarak ligi bitirecektir.

Yazarın Diğer Yazıları
Hakkettiklerini duydu
Rakibi ve Hakemi Baskı Altına Almalıyız
En büyük kazanç Metin Diyadin
Hacı Olmamıza Az Kaldı
Keşke
Futbol Resitali
Göztepe'nin Geleceğini Kurtarın !
U-YA-RI-YO-RUM
Semih Fezekel'i bir dinleyin...
Var mısınız?
Geregi Yapılsın !!!
Neden Olmasın?
3 Kuruşa 5 Köfte Olmuyormuş
Şanssızlık değil, beceriksizlik...
Sen Hakem misin?
Bu Maçı Taraftar Kazandırır
Adam Gibi Adam
Başkan Duy Bu Sesi
Göztepe Stadına Kavuşmalıdır.
İyi Oynamak Yetmiyor
Hayat Öpücüğü
Bıktırdınız Artık !
İşimiz Allah'a Kaldı
Kan Değişikliği Şart
Kır Kalemini
Bunlardan cacık olmaz
Bir Cezanın Yolculuğu
5 Yıl 3 Ay
Hepimizi Götürecekler !!!
Sadece 3 Puan Değil...
Gerçeklerle Yüzleşmeliyiz
Kazanmalıyız
İlaç Gibi Galibiyet
İşcisi miyiz? Yoksa taraftar mı?
Tribünlere siyaset sokmayın
Toplam Görüntülenme : 1626
www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma