Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

Göztepe'nin Geleceğini Kurtarın ! - 31.01.2014

Göztepe
Yazar: Gökhan Duman

04 TEMMUZ 2010 Göztepe.com

 

" Milletin bağrından temiz bir kuşak yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak...”


Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk gençliğine her zaman için büyük güven duyduğunu anlatan cümlelerinden sadece biri bu. Bizler ise, “Ne yapıyoruz” diyerek dönüp arkamıza baktığımızda, cevap ‘hiçbirşey’e yakın oluyor.

 


Gençlere güvenmeyen, emek vermeyen, ‘köklü kulüp’ olmakla övünen, yavaş yavaş köklerinden kurumaya başlayan İzmir kulüplerinin hali içler acısı. Giydiği formanın hikayesini bilmeyen, aidiyet duygusundan bihaber, piyasa yapmış(!) oyuncularla gündelik açlıkları doyuruyor ve bunları ‘başarı’ diye sunuyorlar.

 


Bucaspor‘un birkaç yıl önce Seyit Mehmet Özkan‘la gördüğü, Karşıyaka‘nın Yüksel Can‘a emanet ederek yeni uyandığı, Altay‘ın silkinip Nafiz Zorlu önderliğinde ayağa kaldırmayı düşündüğü altyapıları, yani gelecekleri olan gençleri halen göremeyen gözler de var.

 


Bu bakan ama görmeyen gözler, Göztepe yönetiminin gözleri... Dilimde tüy bitti; “Gençlere, onları yetiştiren, emek veren, idealist öğretmenlerine, evleri gibi gördükleri Gürsel Aksel Tesisleri’ne değer verin, yatırım yapın” diye. Ama sayın Başkan İnan Altınbaş‘ın gözleri görmediği gibi, kulakları da tıkalı sanırım. Oraya vereceği üç kuruş para için elleri titriyor. Görmüyor, duymuyor, umursamıyor, yok sayıyor. Hiç olmazsa Göztepe’nin eski yöneticilerinden birine, ‘Gel sana emanet edeyim’ de demiyor. Anlayacağınız, durum değişmiyor...


Bugün Karşıyaka’nın şans verdiği, uzun yıllar Göztepe’nin altyapı koordinatörlüğü görevini de yürüten Yüksel Can’ın, gençleri, Göztepe’nin düşerken tutunduğu dal olmuştu. Onlar ki; forma giydirecek oyuncu bulunamadığı günlerde, şanlı Göztepe’yi büyük utançtan kurtaran kahramanlardı.

 


Bucaspor, Altay ve Karşıyaka, geç de olsa uyanıp yol almaya başladı. Altyapı, tesis, spor okulu ve miniklere satılan formaların gelirlerini, geleceğe yatırım olarak döndürmeye karar verdi. Göztepe yönetimi ise tesislere sembolik çam ağacı dikip, dikili ağacımız oldu şovları yapıyor. Çam fidanını merak edenler, bilsinler, dikildikten üç ay sonra kurudu. Rezil olmamak için yerine hemen başka bir tane bulup diktiler. Şimdi  suluyorlar, ‘aman yeşil kalsın’ diye!

 


Ama fidan (gençler); diktiğin toprağa (tesis), suyu verene (hocalar), verdiğin suya (sevgi) dikkat etmezsen kurur. Görmeyen gözlere ışık, duymayan kulaklara küpe olsun.

 


İnan Bey’e sesleniyorum: Şampiyonluklar, hatta 2 Lig’de olduğu gibi, takım kaptanı yerine kaldırdığınız kupa ve bundan sonra gelebilecek tüm kupalar sizin olsun. Ben ve benim gibi düşünenler, Göztepe’nin geleceğinin kurtarılmasını istiyor, o kadar...

 

Anlatabildim mi?

Yazarın Diğer Yazıları
Hakkettiklerini duydu
Rakibi ve Hakemi Baskı Altına Almalıyız
En büyük kazanç Metin Diyadin
Hacı Olmamıza Az Kaldı
Keşke
Futbol Resitali
U-YA-RI-YO-RUM
Semih Fezekel'i bir dinleyin...
Var mısınız?
Geregi Yapılsın !!!
Neden Olmasın?
3 Kuruşa 5 Köfte Olmuyormuş
Şanssızlık değil, beceriksizlik...
Sen Hakem misin?
Bu Maçı Taraftar Kazandırır
Adam Gibi Adam
Başkan Duy Bu Sesi
Göztepe Stadına Kavuşmalıdır.
Güzel Günler Göreceğiz
İyi Oynamak Yetmiyor
Hayat Öpücüğü
Bıktırdınız Artık !
İşimiz Allah'a Kaldı
Kan Değişikliği Şart
Kır Kalemini
Bunlardan cacık olmaz
Bir Cezanın Yolculuğu
5 Yıl 3 Ay
Hepimizi Götürecekler !!!
Sadece 3 Puan Değil...
Gerçeklerle Yüzleşmeliyiz
Kazanmalıyız
İlaç Gibi Galibiyet
İşcisi miyiz? Yoksa taraftar mı?
Tribünlere siyaset sokmayın
Toplam Görüntülenme : 2899
www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma