Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

En büyük kazanç Metin Diyadin - 24.01.2016

Göztepe
Yazar: Gökhan Duman

Karşıyaka maçında alınan şanssız yenilginin ardından Samsun ve Bolu maçlarıyla adeta hayat bulmuştuk. Aldığımız galibiyetlerin yanı sıra  oynanan futbol göz doldurmuş, geleceğe daha ümitle bakar olmuştuk. 1461 maçı bunların gelip geçici bir süreç olup olmadığını göstermesi açısından son derece önemliydi. Kağıt üstünde favori olsakta ligimizde her takımın birbirine üstünlük sağlayabileceğini unutmamalıyız. Rakibimiz zaman zaman kalemize etkili gelsede hırslı ve mücadeleci oyunumuzla yine 3 puanı hanemize yazan taraf olmayı başardık. Bu yüzdende hepimiz çok mutluyuz.

Galibiyet sonrasında futbolcularımızı tek tek ele almayacağım ama Gökhan’ın jeneriklik şeklinde harika bir gol attığını, Gosso’nun çok mücadele ettiğini, Emre’nin çok çalıştığını, Giray’ın yerinde müdahaleler ettiğini belirtmeden geçmekte doğru olmaz. Futbolcularımızın hepsi üzerlerine düşen görevlerini kapasitelerini zorlayarak yerine getirmeye çalışıyorlar. Burada en çok göze batan noktalardan biri artık takım oynunu çok iyi oynadığımız diğeri ise mücadeleci futbolumuz ve kazanma hırsımızdır. Metin Hoca’nın takıma kazandırdığı öz güven ve hücum futbolu anlayışı ile son 3 haftadır rakip defansları bir hayli yıpratır olduk.

Aldığımız 3 puanda Manisa 19 Mayıs Stadı’nın ambiyansının etkisini göz ardı edemeyiz. Maçta yerini alan her taraftarın böyle bir atmosferi İzmir’de yaşatacak bir stada sahip olmanın hayalini kurduğuna eminim. İnşallah o günleri de en kısa zamanda görürüz.

1461 Trabzon maçında taraftarlarımızın yoğun desteği vardı. Yanımda oturan bir taraftar Manisalı olduğunu ve Göztepe’nin Passolig kartını çıkartıp tüm maçları takip ettiğini belirtti. Sebebini sorduğumda ise Göztepe taraftarlarının kendisini büyülediğini söyledi. Gerçektende muhteşem bir taraftar desteği vardı. Tribünden bahşetmişken Ferhat Daşdelen’in emeklerinden bahsetmemek olmaz. Maçın başından sonuna kadar sevk ve idaresi harikaydı. Düzgün bir karakterede sahip olan karşılık beklemeden yıllarca Göztepe’nin peşinden koşturan cefakar Ferhat’ıda yürekten kutluyorum.

Son olarak bahsedeceğim konu ise Sayın Metin Diyadin’e hakkettiği değeri ve desteği gösterme gerekliliğidir. Gerek sosyal medyanın yarattığı mecralarda gerekse de kişisel paylaşımlarımızda daha dikkatli olmalıyız. Kazanınca iyi kaybedince kötü şeklindeki yaklaşımlar bizleri skor taraftarlığından öteye götürmez.Geçmiş yıllarda, yenildiğimizde bile takımımızı tribünlere çağırdığımızı unutmayalım. Hep destek tam destek sloganında olduğu gibi her türlü sonuçta futbolcularımızı ve hocamızı bağrımıza basmalı,sahip çıkmalıyız. Geçtiğimiz sezon bizlere şampiyonluk yaşatan  bu sezonda bizi şampiyonluğun en güçlü adayı yapan Metin Diyadin bana göre Göztepe’nin en büyük kazancıdır.

Saygılar

Yazarın Diğer Yazıları
Hakkettiklerini duydu
Rakibi ve Hakemi Baskı Altına Almalıyız
Hacı Olmamıza Az Kaldı
Keşke
Futbol Resitali
Göztepe'nin Geleceğini Kurtarın !
U-YA-RI-YO-RUM
Semih Fezekel'i bir dinleyin...
Var mısınız?
Geregi Yapılsın !!!
Neden Olmasın?
3 Kuruşa 5 Köfte Olmuyormuş
Şanssızlık değil, beceriksizlik...
Sen Hakem misin?
Bu Maçı Taraftar Kazandırır
Adam Gibi Adam
Başkan Duy Bu Sesi
Göztepe Stadına Kavuşmalıdır.
Güzel Günler Göreceğiz
İyi Oynamak Yetmiyor
Hayat Öpücüğü
Bıktırdınız Artık !
İşimiz Allah'a Kaldı
Kan Değişikliği Şart
Kır Kalemini
Bunlardan cacık olmaz
Bir Cezanın Yolculuğu
5 Yıl 3 Ay
Hepimizi Götürecekler !!!
Sadece 3 Puan Değil...
Gerçeklerle Yüzleşmeliyiz
Kazanmalıyız
İlaç Gibi Galibiyet
İşcisi miyiz? Yoksa taraftar mı?
Tribünlere siyaset sokmayın
Toplam Görüntülenme : 677
www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma