Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

Bir Cezanın Yolculuğu - 30.01.2014

Göztepe
Yazar: Gökhan Duman

03 KASIM 2012 Göztepe.com
 
 
Göztepemize sözde destek yolculuğu metrolara, belediye otobüslerine zarar verme ve ardından toplanma yerindeki itiş kakışlarla başlar. Stada yakın bölümdeki esnafın bir çoğu Göztepelidir ve bu toplu yürüyüş sırasında dükkanları, malları zarar görür. Hatta bazıları kepenkleri kapatmak zorunda kalır. Kalabalığın stada girişi dar kapıdan polis kontrolüyle başlar. Kalabalık sanki maç başlarcasına birbirlerini ezerek içeri girmeye çalışır. Maçın başlamasına daha 3,5 saat vardır. Bu sırada yine karanlık güçler sahneye çıkar. Sağa sola saldırmalar, Bazıları kan revan içindedir. Kavga rakiple değil kendi aramızda " Bismillah " diyerek başlamıştır. Acele etmeyenlerin rahatlıkla geçtiği kapıdan sonra sağda bir otobüs göze çarpar. İçi ağzına kadar Göztepeli doludur. Bunlar futbolcuları ve takımını desteklemeye otobüslerle gelmiş taraftarlarımız değildir. Polis otobüsü içinde ne zaman ne olduğunu anlayamadığımız olaylardan toplanan taraftarlarımız. Bilet kuyruğu karşılar içeriye girenleri. Sırayı umursamadan " Ben Göztepe’nin sahibiyim" edasında kaynak yaparak önlere geçenler ve onlara yönelen tepkiler gösterir kendini.
 
 
Kapıya yanaşan 16-17 yaşlarında bir çocuk kalabalığa " Siz kaç deplasmana gittiniz de konuşuyorsunuz"  şeklinde bir gider yapar. Eğer annesi onu tribünde doğurmadıysa en fazla 2-3 senelik geçmişiyle 20-30 senedir maçlara gidenlere söyledikleri içerdeki tehlikenin bir başka habercisi gibidir. 
 
 
Sıra bir türlü ilerlemez. İçeriden bağırışlar, çığırışlar. Güv enlikçiler kendilerini zor attılar dışarı. Deplasmanlara gitmeyen bizler zor olsada sonunda içeri girebilmiştik. Merdivenler den çıkınca ortalığın sırılsıklam olduğunu gördük. Heralde borularda bir patlaklık var diye düşündüm. Duvarlara sıralanmış ve ihtiyaçlarını ulu orta giderenleri görünce gerçeği anlamak pek uzun sürmedi. Tuvaletler mi kapalı diye dolaştım. Kapalı tribüne yakın olan bölümdeki tuvaletin açık olduğunu gördüm. Oraya gelen herkes sağa sola umursamazcasına tuvalet ihtiyacını gideren insanlara şahit olmuştur. Bunu yapanların sayıları 3-5 değil yüzlerceydi. İnsan yürümeye alışveriş yapmaya devre arasında aşağıya inmeye tiksiniyordu. Ben oraya maç izlemeye, görev yapmaya gelen tüm bayanlara karşı yapılan bu ayıptan dolayı büyük utanç duyduğumu belirtirim.
 
 
Maçın başlamasına epey varken tribünlerimizde büyük coşku vardı.Birileri vermiş gazı maç saatini hiç hesaplamamıştı.Karşı tarafın tahrikleriyle hareketlenen tribünlerimiz sağ taraftan atağa kalkmaya çalıştı maç boyunca.Her zamanki gibi ön tarafta bir yumak yığını gibi kalabalık göze çarpıyordu.Bir süre sonra orası karıştı.Biriken stres atılmalıydı elbet.Yine birbirimizi yemeye başlamıştık. Sağ üst,sol alt derken irili ufaklı kavgalar,1-2 ambulanslık vaka, 25.dakika atılan komfeti ve sis bombalar ı,sahaya atlayan 3-5 taraftar ve kırılan yüzlerce koltuk . Bir cezanın yolculuğu bu şekilde tamamlanmış olmuştu.
 
 
Bu maç seyircisiz oynansaydı 84 bin hasılata katkımızdan dolayı rakibe, 40 bin cezadan dolayı TFF’ye verilmeyecek sahamız 1 maç seyircisiz oynama cezasıyla kapatılmayacak ve o maçın hasılat kaybına da uğramayacaktık. Rakibe seyircili oynatmak için giderli mesaj yollayanlar önce kendilerini bir tartmalıdırlar. Benim etim ne budum ne diye kendilerine bakmalıdırlar. Stad içinde oto kontrolü sağlayamayacaksanız,kulüb ünüzün zarar görmesine engel olamayacaksanız yapacağınız görsellik devede kulak kalır.
 
 
İğneyi kendimize çuvaldığı yönetime, teknik heyete ve futbolculara batırmalıyız.Yıllardır bu kulübe zarar vermeye devam ediyoruz ve buna bir türlü çözüm bulamıyoruz. Bulmak isteyenlere izin vermiyoruz. Bu tribünler tek bir baş tarafından idare edilmelidir. Herkes ona saygı duymalı, itibar  etmelidir. Yanlış yapanlar bu tribünlerden ayıklanmalıdır. Sanal ortamlarda gruplaşmalara , atışmalara izin verilmemelidir.
 
 
Son olarak
 
 
Göztepe taraftarı kendi futbolcusunu elbette protesto edebilir. Bu alkışla olur. Pankart ters asılarak olur, Islıkla olur, Maça gitmeyerek olur. Ancak üzerinde şanlı arması olan ve kapasitesince mücadele eden futbolcusuna topluca küfür etmemeli, Tesislerine gidip gecenin geç vakitlerinde rahatsız etmemeli, Antrenmanlara gidip tehdit etmemelidir. 
 
 
Hepimiz üzgünüz. Morallerimiz bozuk. İşimizde, okulumuzda , evimizde yüzümüz gülmüyor. Biliyorum. Ancak bu kötü zamanlar böylede gitmeyecektir. Bir gün her şey yoluna girecektir. Bizler yeterince kulübümüze zarar verdik. Bundan sonrası artık olmasın.
 
 
Bu takımı şampiyon yapanın değil tribünlerimizi adam edenin heykelini dikmeliyiz.
 
Saygılar.
Yazarın Diğer Yazıları
Hakkettiklerini duydu
Rakibi ve Hakemi Baskı Altına Almalıyız
En büyük kazanç Metin Diyadin
Hacı Olmamıza Az Kaldı
Keşke
Futbol Resitali
Göztepe'nin Geleceğini Kurtarın !
U-YA-RI-YO-RUM
Semih Fezekel'i bir dinleyin...
Var mısınız?
Geregi Yapılsın !!!
Neden Olmasın?
3 Kuruşa 5 Köfte Olmuyormuş
Şanssızlık değil, beceriksizlik...
Sen Hakem misin?
Bu Maçı Taraftar Kazandırır
Adam Gibi Adam
Başkan Duy Bu Sesi
Göztepe Stadına Kavuşmalıdır.
Güzel Günler Göreceğiz
İyi Oynamak Yetmiyor
Hayat Öpücüğü
Bıktırdınız Artık !
İşimiz Allah'a Kaldı
Kan Değişikliği Şart
Kır Kalemini
Bunlardan cacık olmaz
5 Yıl 3 Ay
Hepimizi Götürecekler !!!
Sadece 3 Puan Değil...
Gerçeklerle Yüzleşmeliyiz
Kazanmalıyız
İlaç Gibi Galibiyet
İşcisi miyiz? Yoksa taraftar mı?
Tribünlere siyaset sokmayın
Toplam Görüntülenme : 915
www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma