Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

Bıktırdınız Artık ! - 31.01.2014

Göztepe
Yazar: Gökhan Duman

28 EYLÜL 2012 Göztepe.com

 

Göztepe’miz kupadaki ilk mücadelesi iyi bir hazırlık maçı şeklinde gerçekleşti. Altay maçında ağzı yanan Hüseyin Hoca her ne kadar takımı tam kadro maça çıkarmasa da,ciddiye aldığı ortadaydı. Rakip karşısında etkili oynayan Göztepe’miz defansif yönden de rakibine pozisyon yaşatmadı diyebiliriz.

 

Karşılaşmada atılan 3 golü de en çok ihtiyacı olan futbolcularımızın kaydetmesi, Veli’ninde cezasının bu maçla sona ermesi bizlerin Denizli’ye büyük moralle gitmesine sebep olacaktır. Rakibin takımımıza göre bir hayli zayıf olması sebebiyle oyunu teknik, taktik açıdan ve futbolcuların verdiği mücadeleyi tek tek anlatmanın yanıltıcı olacağını  düşünüyorum. Ancak iki şey net olarak gözüküyor ki : Birincisi Göztepemizin geniş ve yetenekli bir kadroya sahip olduğu,diğeri ise Atatürk Stadı’nın zeminin futbol oynamaya müsait olmayışıdır.

 

 2012 yılında,Türkiye’nin en batısında yer alan bu büyük şehrin stadları bakımsızlıktan dökülürken,bu işlerle görevli kişiler hala koltuklarında rahat oturabiliyorlar. Binlerce lira kiranın yanı sıra ,devletten alınan ödeneklerle  İzmir’e yakışacak imkanları sağlayamayanları buradan kınadığımı belirtirim. İzmir’e yapılması planlanan 2.stadın yeri hakkında basına yansıyan yer hakkında kulübümüzün yetkililere olumsuz görüşlerini biran önce bildirmesi gerekmektedir. Kaynaklar yolu üzerinde planlanan bu stad, Buca’nın yeni stadına 10 dakikalık mesafede olup ,konumu itibarıyla taraftarlarımıza ters ve uzakta kalmaktadır. Bu sadece bizim için değil Altay içinde geçerlidir. Her iki takım içinde ideal bölge Uzundere taraflarıdır. Şayet Kaynaklar tarafına yapılırsa  büyük olasılıkla üzerinde fazla maç oynanmadan çürümeye terk edilmiş olunacaktır.

 

Tribünlerimizde yine hoş olmayan olaylar yaşanmaya devam ediyor. Birilerinin yine semtçilik duyguları kabarmış,ötekilerin ise onlara tepki koymak isterken grupçuluğunu ön plana çıkartarak müdahale etmeye kalkması. Bu arkadaşlar yıllardır bıkmadılar mı tribünlerde sorun çıkartmaya? Bıkmadılar mı hala taraftarları tribünlerden soğutmaya? Bıkmadılar mı hala semtlerini,derneklerini,gruplarını Göztepemizin önüne çıkartmaya?  Bıkmadılar mı hala saha kapatma ve para cezaları aldırmaya? Bıkmadılar mı hala egolarını tatmin etmek için ağızlarından salyalar akarak geçmişi şan ve şeref dolu tribünlerimize koşmaya?

 

Biliyorum ve eminim ki sizler bıkmadınız. Ama biz bıktık artık. Bizleri bıktırdınız artık. Bizleri soğuttunuz artık.Aile tribünleri değil,bizler ilkokul öğrencileriyle dolu tribünler yaratsak bunlar hiç utanmadan küfür ve kavgalarına devam ederler. Herhangi bir rantın olmadığı ortamda bunları yapanlar,3-5 bir şey gördüklerinde heralde birbirlerini vurmaya başlarlar.

 

Düşündümde acaba biraz ileriye mi gittim diye.Ama geçmişte yaşananları hatırlayınca ve bu maçta olanları görünce az bile söylemişim. Halil Kiraz’ın bir sözüyle yazımı bitirirken umarım bazılarının kulağına söyledikleri bir küpe olur.

 

’’Efsane kadronun kazandırdığı Göztepe sevgisini ve sempatisini şimdiki tribünler yok ediyor.’’

Yazarın Diğer Yazıları
Hakkettiklerini duydu
Rakibi ve Hakemi Baskı Altına Almalıyız
En büyük kazanç Metin Diyadin
Hacı Olmamıza Az Kaldı
Keşke
Futbol Resitali
Göztepe'nin Geleceğini Kurtarın !
U-YA-RI-YO-RUM
Semih Fezekel'i bir dinleyin...
Var mısınız?
Geregi Yapılsın !!!
Neden Olmasın?
3 Kuruşa 5 Köfte Olmuyormuş
Şanssızlık değil, beceriksizlik...
Sen Hakem misin?
Bu Maçı Taraftar Kazandırır
Adam Gibi Adam
Başkan Duy Bu Sesi
Göztepe Stadına Kavuşmalıdır.
Güzel Günler Göreceğiz
İyi Oynamak Yetmiyor
Hayat Öpücüğü
İşimiz Allah'a Kaldı
Kan Değişikliği Şart
Kır Kalemini
Bunlardan cacık olmaz
Bir Cezanın Yolculuğu
5 Yıl 3 Ay
Hepimizi Götürecekler !!!
Sadece 3 Puan Değil...
Gerçeklerle Yüzleşmeliyiz
Kazanmalıyız
İlaç Gibi Galibiyet
İşcisi miyiz? Yoksa taraftar mı?
Tribünlere siyaset sokmayın
Toplam Görüntülenme : 954
www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma