Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

5 Yıl 3 Ay - 30.01.2014

Göztepe
Yazar: Gökhan Duman

08 KASIM 2012 Göztepe.com

 

Göztepemizin oynadığı futbolu eleştiren, ''bunlardan cacık olmaz’’ başlıklı bir yazı yazmıştım.Fethi Yurttaş abimiz tarafından başlıktan ötürü eleştirilmiş hatta bu üslübu kendime yakıştıramamıştım.Manisaspor maçı sonrası başlıktan dolayı bir özür yazısı hazırlamayı düşünürken oynanan futbol beni bir kez daha karamsarlığa ve hayal kırıklığına sevk etmiştir.

 

Tribün olayları ve alınan cezalar üzerine taraftarlarımızıda ağır şekilde eleştiren bir yazı yazmıştım. Bu yazımda da acaba ileri mi gittim diye düşündüm. Ancak Sakaryaspor ve cezalı oynanan Manisaspor maçlarındaki bildiğimiz görüntülerin bir bölümünün yaşanması aynı şekilde beni bir kez daha karamsarlığa ve hayal kırıklığına sevk etmiştir.

 

Göztepemizin TMSF tarafında ihale ile Assos Perakende Mağazacılık ve Sportif Hizmetleri A.Ş. tarafından alınması üzerine 5 yıl 3 aylık uzun bir zaman geçti. Göztepemiz bu zaman zarfında 1.lige kadar yükselmesiyle,kurumsallaşma adına yaptığı çalışmalarla büyük bir aşama kaydettiğini ortaya koymuştur.Ne var ki bardağın dolu tarafından değil bence birde boş tarafından bakmakta gereklidir.Amatör ligden çıkma mücadelesi veren takımımıza 2-3 transferi yapamayarak ve birilerinin ağzına sakız olmadan çıkması sağlatılamamıştır.Bu 63 aylık süre zarfında 3 başkan vekili 10’a yakın teknik direktör ve 100’e yakın futbolcu ile bir türlü istikrar yakalanamamıştır.Hatalardan bir türlü ders alınmamış,her seferinde tekrarları yaşanmıştır.

 

Gelelim Göztepemizin en büyük ihtiyacı olan tesise.Bir kulüp satın alıyorsunuz ve imkanlarınız olmasına karşın takımlarınızın çalışacağı bir tesisi,sahibi olduğunuz kulübe bir türlü kazandıramıyorsunuz. Başka bir takımın sahasında beslemeler gibi çalışma yapmaya mecbur bırakılıyoruz.Büyükşehirden geçmesi beklenen arazi için 63 ay beklememiz mi gerekirdi diye insan kendini düşünmeden alıkoyamıyor.Dönümü 25-30 bin lira civarında olup toplamda 600-700 bin lirayı verip bir arazi alacak güce sahip değil mi Altınbaş diye sormadan geçemiyor insan.Üzerine koyacağı çimi ve kamp merkezleri ile sahibi olduğu kulübe toplamda harcayacağı 1 milyon,bilemedim 1,5 milyon ayıracak bütçesi yok mu Altınbaş’ın diye hayal kırıklığı yaşıyor insan. Dile kolay tam 63 ay.

 

İki defa çeşitli vasıtalarla kısada olsa görüşme,dinleme fırsatı bulduğum gerçekten saygıdeğer bir insan.Kulübümüzü alıp,getirdiğiniz noktaları görmezden gelecek kadar da çiğ süt emmiş insanlarda değiliz.Yaptıklarınız gözardı edilemeyecek kadarda büyüktür.Hakkınızı,emeklerinizi inkar edemeyiz.Kulübümüz küllerinden tekrar doğuyorsa bu sizin eserinizdir.Ancak daha yapacağınız bir çokta iş vardır.Kanayan yaramız tesisimiz kulübümüzün olmazsa olmazıdır.Şimdiye kadar yapılmış olsaydı daha kenetlenmiş,daha inanmış bir camia olacaktı karşınızda.Bir atasözümüz geç olsun güç olmasın demektedir. Ama bir 63 ay dahada geçmesini istemiyoruz. Tesisin bir an önce sonuçlanmasını bekliyoruz.Sizlerin bu tesisi kulübümüze kazandırmanız, Göztepemize gerçekten sahiplendiğinizi gösterecek,bizlerinde sizlere olan inancını arttıracaktır.

Yazarın Diğer Yazıları
Hakkettiklerini duydu
Rakibi ve Hakemi Baskı Altına Almalıyız
En büyük kazanç Metin Diyadin
Hacı Olmamıza Az Kaldı
Keşke
Futbol Resitali
Göztepe'nin Geleceğini Kurtarın !
U-YA-RI-YO-RUM
Semih Fezekel'i bir dinleyin...
Var mısınız?
Geregi Yapılsın !!!
Neden Olmasın?
3 Kuruşa 5 Köfte Olmuyormuş
Şanssızlık değil, beceriksizlik...
Sen Hakem misin?
Bu Maçı Taraftar Kazandırır
Adam Gibi Adam
Başkan Duy Bu Sesi
Göztepe Stadına Kavuşmalıdır.
Güzel Günler Göreceğiz
İyi Oynamak Yetmiyor
Hayat Öpücüğü
Bıktırdınız Artık !
İşimiz Allah'a Kaldı
Kan Değişikliği Şart
Kır Kalemini
Bunlardan cacık olmaz
Bir Cezanın Yolculuğu
Hepimizi Götürecekler !!!
Sadece 3 Puan Değil...
Gerçeklerle Yüzleşmeliyiz
Kazanmalıyız
İlaç Gibi Galibiyet
İşcisi miyiz? Yoksa taraftar mı?
Tribünlere siyaset sokmayın
Toplam Görüntülenme : 1023
www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma