Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

GELENEĞİ BOZDUK - 22.03.2015

Göztepe
Yazar: Furkan CAN

   Geleneği Bozduk...
   Şampiyonluk yarışındaki en dişli rakibimiz olan Bandırmaspor puan kaybettikten sonra ısrarla bizim de puan kaybetme alışkanlığımızı bu maç ile bozmuş olduk. Zeminin kötü olmasına rağmen futbolcularımızın performansı iyiydi, her maç topu ayağında tutmakta zorlanan, ataklarda geri kalan Göztepe yerine; gerektiğinde çalım yapan, takım arkadaşlarıyla daha paslı ve daha yakın oynayan bir Göztepe gördük sahada. Bunun etkisini skora yansıtabilmeyi başardık fakat kaçırdığımız pozisyonlar da olmadı değil. Bunda Düzyurtspor kalecisi Erhan Kırcı'nın da katkısı çok fazlaydı. Defansın önde oluşundan faydalanıp defansın arkasına çıkardığımız paslarda stoperlerinin yapamadığını Erhan Kırcı yaptı, takımda fazladan stoper etkisi de gösterdi diyebiliriz.

   Kendi görüşüm olarak Göztepemizde bu gün Mehmet Erdem ve Ertuğrul'un performansı üst düzeydeydi. Ertuğrul'un belki de en önemli özelliği top rakipteyken orta sahayı hareketlendirip topu geri kazanmamızda payı olması ve aynı şekilde top bizdeyken de orta sahayı hareketlendirip hücumumuza katkı sağlaması. Gerek bunu yaparak gerek ise yaşına rağmen sahada basmadık yer bırakmamasıyla koşmayı bilmeyen futbolcularımıza ders verdiğini düşünüyorum.

   Mehmet Erdem'den bahsedecek olursak zaten geldiğinde de bize ışık olduğunu gösteren bir futbolcuydu. Her maçta çok iyi oynadı diyemem fakat bu maçta elinden gelebilenin en iyisini yaptı. Halil ve Timur ise maça sonradan dahil olmalarına rağmen kendilerini gösterdiler. Halil'in pozisyon yaratmadaki yeteneklerini ve Timur'un da bitiriciliğini biliyoruz zaten. Bu maçta da ikisinin tehlikeli atakları vardı, Halil bir de golle süsledi bunu.


   Geleneği bozduk derken, futbolcularımızın da geleneği bozduğunu görüyoruz. Maç sonu takımımız iyi oynadıysa yenilsek bile takımımızı tribüne çağırırız. Maç bitince taraftarı hiçe saymak nedir kardeşim ? Halil geldi taraftarın önüne, soyunma odasına oyuncuları çağırmaya gitti geldiklerinde 3-4 kişilerdi... Oynadığın takımın taraftarına trip atmak nedir ? Eğer bir kaç maçta kötü oynadığın, kötülendiğin için taraftara tepkin varsa; buna alışacaksın.
   Roma'nın futbolcuları(ki her biri milyon Eurolar değerinde) geçen hafta UEFA Kupası’nda kendi evinde Fiorentina'ya 3-0 yenildiği maçta taraftardan küfür yemelerine, ıslıklanmalarına rağmen gidip taraftardan özür diledi. Hani nerde taraftara küsüp kaçmak ? İSTERSENİZ MİLYON AVROLAR KAZANAN BİR FUTBOLCU OLUN, CEBİNDE SADECE MAÇ PARASI OLAN TARAFTARA HESAP VERİRSİN ÇÜNKÜ TAKIMIN DEĞİŞMEZ İSMİDİR TARAFTAR. Futbolcusun sen, bir maç kötü oynarsın, taraftar tarafından ıslıklansan, yuhalansan bile antrenmanlara kendini daha çok verirsin kendini taraftara kanıtlarsın ve o açığını kapatırsın. Ama çoğu futbolcularımızdan bunu göremedik, geldikleri gibi gidiyorlar.

   Metin Hoca'ya bugün bir sözüm yok ama taraftara saygısızlık yapan futbolcuların da çoğu kendi tercih ettiği isimlerdi. Takım içinde gruplaşma olduğunu düşünmemek elde değil...

   Bu bozduğumuz gelenekler dışında bir de değişmeyen bir gelenek var ki; o da penaltı... Ligde üst üste kazandığımız 5 penaltıdan da yararlanamadık. Bundan sonra yararlansak bile kaçırdıklarımız kadar etkili olamaz şampiyonluk yarışında. Artık tribünde frikik kazandığımızda, penaltı kazandığımızdan daha çok heyecanlanıyoruz. En azından frikiklerde daha tehlikeli olabiliyoruz. Kaçırdığımız penaltılarda da "Beleş Gol Atmıyoruz" diyerek kendimizi teselli ediyoruz.


   Saygılarımla, Furkan CAN

Yazarın Diğer Yazıları
Toplam Görüntülenme : 4702
www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma