Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

HERŞEY YOLUNDA - 15.09.2014

Göztepe
Yazar: Behzat Mazıcı

Bütün hafta boyunca sohbetlerimizde hep dedim ki “İnegöl deplasmanı bu sezon bizim en zor maçımız olacak. Oradan alınacak 1 puan şampiyonluğun ilk müjdecisi olacaktır.”

O yüzden sahadaki futbol ile bu maçlık hiç mi hiç ilgilenmiyorum, bu maçta bize lazım olanı son dakikada da olsa almayı bildik. Bu da Göztepemizin Suat Hoca yönetiminde ne kadar doğru yolda olduğunun bir göstergesi. Her şey dört dörtlük mü? Hayır değil ama henüz üçüncü haftayı geride bıraktık 7 puanımız var ve 2. Sıradayız. (Hatayspor, Pazarsporu yenerse 3. Sırada yer alacağız) Yorumlarda ve yazılarda Cihan’a yapılan olumsuz eleştirileri okuyorum ve üzülüyorum, her futbolcunun formunda düşüşler yaşayabileceği bir gerçektir. Ancak Cihan bizim kaptanımızdır, geçen sene son ana kadar Ptt 1.Ligi kovalamamızda en büyük katkısı olan futbolcumuzdur. 2-3 maç ile Cihan’ı harcamak, Cihan’ın kalitesini tartışmak bize yakışmaz. Ben Cihan’ın kısa sürede toparlanıp katkısını arttıracağına inanıyorum.

Suat Hocanın devre arasında yaptığı değişikliklerle oyunu ne kadar iyi izlediğini ve yerinde müdahale yeteneği olduğunu bir kez daha gördük.

Bu seneki en iyi transferimiz kesinlikle Samed Kartal’dır. Oyuna katkısı tartışılmazdır. Bu sene attığımız 6 golün neredeyse hepsinde payı vardır. İnegöl maçında topla çok buluşamadı, Samed’i topla daha çok buluşturmayı sağlarsak gol bulmamız o kadar kolaylaşacaktır.  

Ayrıca Maçın Hakemi İnegöl’de bizim kazanmamıza zaten izin vermeyeceğini maç boyu verdiği kararlarla gösterdi. 90+5’te gelen gole herhalde en çok şok olan kişidir. Bu maçı 11 kişi tamamlamış olmamız bile başarıydı.

Özlediğimiz bir Başkan ve Yönetime sahip olduk nihayet. Başkan’ın maçı taraftarlarla birlikte izlemesi kendini tribünün üstünde biri değil de onlardan biri olduğunun kanıtıdır. Futbolda zaman zaman kötü dönemler olabilir, böyle dönemlerin bizimde başımızdan geçebileceğini ve o anlarda bile başkana ve yönetime sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Kısa sürede yaptıkları ortadadır.

Saçma sapan bir uygulama olan Passolig’i 2. Ligde uygulaması olmamasına rağmen üzerimizde denemeye kalktılar. Taraftar gruplarımız bunu protesto için İnegöl deplasmanına gitmeme gibi çok yerinde bir karar almışlardır. Keşke tüm taraftarlar bu karara uysalardı. Böylece protesto etkin ve amacına uygun gerçekleşmiş olurdu.

Yazarın Diğer Yazıları
YATTIĞI YERDEN 3 PUAN KAZANAN LİDER
Giresun'da Tiyatro
Koca Bir Yalan
Kupada Harakiri
İki Farklı 45 Dakika
Sabotaj
Oğluma
Toplam Görüntülenme : 1112
www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma