Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

Göztepe Yelken Okulu

Göztepe Yelken Okulu - 02.05.2017


2016 Yılı Yaz Dönemi Temel Yelken Eğitimlerimiz

Yaz dönemlerinde hafta içi tüm günlerde 7 – 15 yaş arası çocuklarımıza temel eğitim veriyoruz. Bir eğitim dönemi 2 haftadan oluşmakta olup Pazartesi – Cuma günleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Yaz döneminde temel eğitimlerini tamamlayan çocuklarımız kış döneminde haftasonlarında düzenli antrenmanlarla yelken sporuna devam ediyor. Sporcularımızı İzmir, Ege bölgesi, Türkiye ve yurt dışında düzenlenen yarışlara hazırlayarak onları geliştiriyoruz. Başarılı sporcularımızı Türk Yelken Mili Takımı'na kazandırıyoruz.

Yaz dönemlerinde ve kış dönemlerinde Teos Marina’ da yer alan Yatçılık ve Yelkencilik merkezimizdeki hafta sonu eğitimleriyle lise çağındaki gençlerimizi ve tüm yetişkinlerimizi yelkenle tanıştırıyoruz. Temel eğitimlerini tamamlayan sporcularımız ileri seviye eğitimlerle veya pratik yaparak yelken sporuna devam ediyor.

Bu çalışmalara destek sağlamak amacıyla ilköğretim okullarımız ve liselerimizle, kurumsal şirketlerle ortak çalışmalar düzenliyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. 1-Kimler eğitim alabilir?
  7 yaşından itibaren herkes eğitim alabilir. Su üstünde kalacak kadar yüzme bilgisi beklenir. 6 yaşındaki sporcu adayı ağırlık, boy ve fiziki durumu açısından (25 kg+) antrenör değerlendirmesi sonrasında kurslara kabul edilebilir.
 2. Hangi yaş sporcu adayı hangi sınıf teknede eğitim alır?
  7 – 13 yaş arası çocuklar “Optimist” adı verilen başlangıç seviyesi yelkenli ile eğitim alır.
  13 – 15 yaş arası çocuklar ise “Laser” adı verilen ileri seviye tekne kullanır. Ekip ve tekne durumuna göre iki sporcu ile kumanda edilen “420” – “470” sınıflarında tekne de kullanılır.
  15 yaşından büyük gençler ve tüm yetişkinlerimiz ise 5 kişiye kadar sporcu taşıyabilen temel eğitim teknelerinde eğitim alır.
 3. 3-Kış ve yaz dönemi eğitim ve antrenman günleri farklı mıdır? Kışın eğitim var mı?
  Yaz döneminde temel eğitimler ve düzenli antrenmanlar haftaiçi günlerde yapılmaktadır. Yetişkin eğitimleri ise yaz dönemlerinde hafta sonlarında kış dönemlerinde hafta içi ve hafta sonlarında yapılmaktadır.
  Kış döneminde tüm antrenmanlar haftasonlarında yapılır. Kış döneminde temel eğitim yalnızca yetişkin sınıflarında verilir.
 4. 4-Eğitim ve antrenmanlar sabah kaçta başlar, dönüş ne zaman olur?
  Servis saatlerinden de görebileceğiniz gibi sabah 10:30 gibi tesislerde gün programı başlar. Olimpik ve temel eğitim öğrencileri ve sporcuların antrenmanı antrenörler tarafından yapılan gün ve grup programına göre başlar. Öğle molasında karaya dönüş planlanmadığında teknede kumanya ile mola verilir. Kursiyer ekiplerinde kurs süresi başlangıç günlerinde kısmen karada teorik eğitimlerle, devam eden günlerde ise çoğunlukla denizde geçer.
  Gün sonunda servis araçlarının tesisten ayrılması 16:00 civarında, şehirdeki son durağa ulaşması da 17:30 civarında gerçekleşir, trafik durumuna göre saatler değişebilir.
 5. 5-Temel eğitimde sporcu yanına neler getirmelidir?
  Temel eğitim öğrencilerimiz için hazırlanan çantada eğitim için kullanılacak alt üst giysileri ve diğer kişisel giyim malzemelerini bulunmaktadır. Güneş kremi (min. 30 faktör koruyucu süt) ve havlu getirilmesi önerilir.
 6. 6-Eğitim ücretleri ve sporcu aidatları nasıl ödenir?
  Haftaiçi günlerde Göztepe Gürsel Aksel tesislerinde, haftasonu günlerde ise Urla – Torasan’daki tesislerimizden kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca EFT – Havale ile ödeme yapmanız da mümkündür. Kayıt işlemlerine başladığınızda hesap bilgileri paylaşılmaktadır.
 7. 7-Eğitim veya sporcu kaydı için hangi belgeler gereklidir?
  Aile hekiminden alabileceğiniz, yelkenli sporuyla ilgilenmesinde herhangi bir sakınca bulunmadığına dair sağlık raporu,
  Muvaffakatname (kayıt işlemleri sırasında e-mail yolu ile iletilir / tesislerden temin edilebilir)
  Nüfus Cüzdanı aslı & fotokopisi,
  Online “Sporcu Bilgi Anketi”nin doldurulması

365 gün boyunca 7’den 77’ye tüm gençleri yelken sporuyla tanışmaya bekliyoruz.

Detaylı Bilgi İçin;
0541 925 19 25 ve 444 1 925 (Dahili: 8)
e-posta: yelken.bilgi@goztepe.org.trToplam Görüntülenme : 475
Tarih : 02.05.2017
Yazar : Admin

Bu Haberi Forumda Tartışmak İçin TıklayınYorumlar

Henüz bu habere yorum yapılmamıştır.

Yorum Yap


www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma