Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

Yeni Asır'dan sondaj balonu

Yeni Asır'dan sondaj balonu - 03.02.2014


Yerel seçim öncesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na karşı sert muhalefeti ile dikkat çeken Yeni Asır Gazetesi'nin son hamlesi balon çıktı. Gazete, Göztepe Spor Kulübü tarafından kullanılan Gürsel Aksel Stadı'nda yapılan jeotermal sondaj çalışmalarını Kocaoğlu'nun yaptırdığını duyurdu. Oysa arama yapan şirkete Vali adına İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan İçöz'ün verdiği ortaya çıktı. Konunun Büyükşehir Belediyesi ile alakası da bulunmuyor.


Türkiye'nin en köklü gazetelerinin başında gelen Yeni Asır Gazetesi, yönetim değişikliği sonrası şaşırtıcı haberlerine bir yenisini daha ekledi.

 

EXPO'da tarihi oylama günü büyük bir salgın hastalık gafına imza atan Gazete, yine manşetten duyurduğu haberler okurlarını şaşırttı. Hedefte yine Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu vardı, gazete Gürsel Aksel Stadı ile ilgili haberinde büyük bir hata yaptı.

 

YENİ ASIR'DAN 'YOK ARTIK' DEDİRTEN KADER GÜNÜ BOMBASI...

 

Eski Başbakan Tansu Çiller'in uzun süre geçmişte danışmanlığını yapan AK Parti ile birlikte Yeni Asır ve Sabah Gazetesi'nde yazılar yazmaya başlayan Hüseyin Kocabıyık'ın 'bölge temsilciliği'ne atanmasından sonra değişen yayın politikası balon haberle sonuçlandı. Gazetenin bugün okuyucularına "Sudan Bahane" başlığı ile duyurduğu haberin gerçekle uzaktan yakından alakasının olmadığı ortaya çıktı.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yatırım programına aldığı Karşıyaka ve Göztepe'ye yapılacak stadyum projesinin ihalesi çıkarken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Bize sorulmadı, dava açacağız" açıklaması yapmıştı. Yerel seçim öncesi Başkan Kocaoğlu aleyhine yaptığı haberlerle dikkat çeken gazete Gürsel Aksel Stadı'nda yapılan 'jeotermal kaynak arama sondajını' Kocaoğlu'nun yaptırdığını duyurdu. Aynı haberde Kocaoğlu'nun hamlesinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü şikayeti ile valilik tarafından durdurulduğu ifade edildi. Oysa Büyükşehir Belediyesi'nin sondaj çalışması ile uzaktan yakından alakası yoktu. Şirkete de arama ruhsatını valilik adına İl Özel İdaresi'nin verdiği ortaya çıktı.

 

GENEL SEKRETER ONAYI


Stadyum çevresinde şu anda jeotermal kaynak aramak için sondaj çalışması yapan Faik Turan Depoculuk Mağazacılık Akaryakıt Maden Enerji San. Tic. LTD ŞTİ'nin aldığı "jeotermal kaynaklar ve doğal mineralli sular arama ruhsatı'nda" Vali adına işlem yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan İçöz'ün imzası bulunuyor.  Numarası '1238' olan ruhsatın yürürlüğe giriş tarihi de 2 Aralık 2010 olarak görünüyor. Şirket her yıl düzenli olarak bir yıl süreli uzatım alıyor. Bu zamana kadar ne ruhsat izninde ne de süre uzatımında sorun yaşamayan şirketin tam 12 noktada arama izni bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi ise ruhsat verilen yerlerde yapılacak sondaj çalışması için sadece görüş bildiriyor ve sondaj yapılacak yerin altyapı açısından değerlendirmesini yapıyor.


SORUN YOK


 Öte yandan kamuoyuna yanlış bilgi verilen sondaj konusunda Göztepe Spor Kulübü'nün de bir yazısı ortaya çıktı. Şirketin Genel Müdürü Doğan Mutlu imzasıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne 23 Ocak 2014 tarihinde gönderilen yazıda, "Tarafımıza tahsis edilmiş olan Gürsel Aksel Spor Tesisleri alanında Faik Turan Depoculuk Maden Enerji San. LTD. ŞTİ tarafından ilgili kurumlardan almış oldukları ruhsat ve kazı izinleri ile yaptıkları müracaata istinaden jeotermal sondaj çalışması için tarafımıza yapılmış olan müracaat sonrası tarafımızca şifai izin verilmiştir. Adı geçen firmanın arama sondaj faaliyetlerine izin verilmesi hususunda bilgi ve gereğini arz ederiz" ifadelerine yer verildi.

 

Valilik tarafından izin verilen şirket bölgede sondaj çalışması yaparken İl Özel İdaresi yetkilileri de bölgeye giderek tutanak tuttu. Tutanakta sondaj çalışmasında öngörülen derinliğin tespitine vurgu yapıldı. Böylece sondaj çalışmasının da, gerekli izinlerin takibinin de valilik adına özel idare tarafından yapıldığı ortaya çıktı.

 

PUAN DURUMU VE FİKSTÜR İÇİN TIKLAYINIZ.

 

ÜYELERİMİZİN YÜKLEDİĞİ RESİMLER İÇİN TIKLAYINIZ.

 

YAZARIMIZ MERT PIRLANT'IN MAKALESİ... SÜREÇ

1925 URLA KAMP TESİSLERİNİN GÖRSELLERİ  TIKLAYINIZ
Bu Habere Ait Diğer Fotoğraflar

 • Yeni Asır'dan sondaj balonu - 03.02.2014
 • Yeni Asır'dan sondaj balonu - 03.02.2014
Toplam Görüntülenme : 1692
Tarih : 03.02.2014
Yazar : Admin

Etiketler : yandas yeni asir , arama izni , yeni asır spor , yeni asır spor , yeni asır spor


Bu Haberi Forumda Tartışmak İçin TıklayınYorumlar

 • aklıselim (Misafir) Diyor Ki (04.02.2014 - 07:50:17);

  Siyasi pislik alabildiğince devam ediyor. Facebook hesabında stad yapımına karşı olanlar HAİN OĞLU HAİNDİR diyenden sonra şimdide gazetenin yalanı. Yazıklar olsun size.

 • atakan1925 Diyor Ki (04.02.2014 - 09:22:29);

  Almayın şu yalan asırı. sahtekar bunlar. ölüye diri, diriye ölü diyorlar. tetikçi bunlar...........

 • volkan1925 Diyor Ki (04.02.2014 - 09:24:14);

  Adı üzerinde. yalan asır. tescilli yalancı

 • gözgözlü hüso (Misafir) Diyor Ki (07.02.2014 - 15:22:18);

  arkadaşlar yeni asır ve tv si İzmirin değil iktidar sesidir, herşeyiile İZMİRİMİZE YAKIŞMAMAK tadır, ciddiye almayınız lütfen.İzmirimize ve Gözgözümüze 12 yıldır hiçbir şey vermeyen iktidarın yalancı sesidir yazık çok yazık herkes şunu bilsin gözgözlü bunları asla unutmazz.....

 • yeni asır sahibi ahmet çalık (Misafir) Diyor Ki (07.02.2014 - 15:37:24);

  Çalık'a 'rant' asistin nMaça gitmek isteyen taraftar alacağı karta banka kredi kartı gibi ilk yıl 15 lira ödeyecek. Bu kart ücreti her yıl yenileme adı altında enflasyon oranında artacak.n nTurnikeden her geçişte her taraftar ayrıca 2 lira ödeyecek. Bu ücret de aynı şekilde her yıl enflasyon oranında artırılacak.n nSözleşme gereği E-Bilet uygulamasından elde edilecek gelirin yüzde 55'i AktifBank'ın dahil olduğu konsorsiyuma, yüzde 40'ı kulüplere, yüzde 5'i TFF'nin kasasına gidecek. Aktifbank kimin !!!n

 • çulluksever ahmet yalanasırın ÇALık holdingpatronu (Misafir) Diyor Ki (07.02.2014 - 15:40:01);

  PTT ile AktifBank'ın işbirliği yapmasını şu sözlerle gündeme getirmişti:" PTT Genel Müdürlüğü Ucuz Para Transferi (UPT) sistemi uygulamaya koydu. Bir KİT olan PTT'nin ortaklık için kamu bankalarına öncelik tanıması beklenirdi. Ancak Aktif Bank'ı tercih etmiş. Aradaki aktif yakınlık da malum. AktifBank, Çalık Holding'in bankası. En ucuz para havalesinden 7.5 lira alındığı düşünülürse ortada dönen paranın büyüklüğü az çok tahmin edilebilir."

 • Aktif yakınlık & yandaş medya (Misafir) Diyor Ki (07.02.2014 - 15:43:05);

  Demirören kimin adamı?Tabii ki Ahmet Çalık'la bir olup RTE'nin servetine servet katacaklar.Ayrıcada maçlarda RTE'yi protesto edenleri içeri attıracaklar.Demirören ileride RTE'den başka bir ihale alır ödeşirler.Diktatörlükle yönetilen ülkelerde sistem böyle yürütülür.Bizde diktatörlükle yönetilen yolsuzluklar ülkesi olduğumuzdan ve koyun sayısı milyonları aştığından bunlar normal ihaleler.nBir tarafdar olarak şahsen bu uygulama başladığında bir daha hiç bir müsabakaya gitmem!diğer tarafdarlarında gitmeyeceği kesin,buda kulüplare büyük gelir kaybı olur;Akp artık müsabakalara yandaşlarını gönderir)tabiki çok zor)yada çözümcü bir hükümet olduğu için)reza zarrap bulur)halk bankası müdürü bulur)bakan ve çocuklarını,bulur)bu olayıda çözümler.

Yorum Yap


www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma