Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

Mehmet Sepil: "Türk futbolunun ekonomisini düzeltirsek..."

Mehmet Sepil:


Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programına bağlanarak Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. Mehmet Sepil'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Yabancı sayısına cevap veren kurum TFF'dir. Biz kulüpler görüşlerimizi söyledik. Türk futbolcularını hem Milli Takım'a hem de yurt dışına gönderebilmek için yapılması gereken ilk şey futbolun ekonomisinin düzenlenmesidir. Ekonomik yapılar düzelince yabancı sayısının önemi kalmaz. Bu konuda kulüpler önemli bir adım attı. Kulüpler Birliği, kulüplerin harcamalarının gelirleri kadar olması gerektiği konusunda bir paket hazırlandı ve TFF'ye gönderdi. UEFA'nın da böyle bir mekanizması da var.

"Eğer yabancı oyuncu sayısı azalacaksa kademeli olarak azalmalı"

Türk futbolunun ekonomisini bu hale getiren durum yabancı oyuncu sayısı değil. Göztepe olarak görüşümüz yabancı sayısının önemli olmadığı yönünde. Olduğu gibi bırakılması yönünde bir sakın yoktur. 12+2'nin tekrar düzenlenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Eğer yabancı oyuncu sayısı azalacaksa kademeli olarak azalmalı.

"Ekonomiyi yerine oturursak..."

Altyapı teşviki de önemli. Diğer ülkelerde yabancı oyuncularla ilgili kriterler getirilmiş. Bütün bunlar bence önemini yitirdi. Ekonomiyi yerine oturursak gençleri aslanlar gibi yetiştireceğiz.

Kaynak AjansporToplam Görüntülenme : 761
Tarih : 22.03.2019
Yazar : Admin

Bu Haberi Forumda Tartışmak İçin TıklayınYorumlar

Henüz bu habere yorum yapılmamıştır.

Yorum Yap


www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma