Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

Göztepe'nin yarım sezonu

Göztepe'nin yarım sezonu - 02.01.2019


Geçen sezon, uzun yıllar sonra Süper Lig'e dönen Göztepe'yi öve öve bitirememiştik. İlk sezonunda bu kadar başarılı olması, Avrupa Kupalarına katılmanın eşiğine kadar gelmesi, takdir edilecek bir şeydi. Çıtayı bu kadar yüksek tutunca, bu sene Avrupa senesi olarak ilan edildi taraftarlarca. Sezon bittikten sonra Tamer Tuna ile yollar ayrıldı, takımın başına Süper Lig deneyimi olmayan Bayram Bektaş geçirildi. Taraftarlar tam emin olamasalar da, bu takımı iyi yerlere getirebileceğini düşünüyordu. Sezona kötü bir başlangıç yapıldı. 2 mağlubiyet alındı ama biri Galatasaray'dan idi. Bu mağlubiyet hoş görülebilir. Ardından alınan Fenerbahçe galibiyeti ile takım havaya girdi. Herkesten farklı oynayan bir takım vardı. Hırslı ve istekliydi. Çok koşuyor, canla başla oynuyorlardı. Üst üste alınan 3 puan ile Avrupa dillendirilmeye başlandı. 5. sıraya kadar çıkılmıştı. Yavaş yavaş güç kaybına uğramaya başladı sarı kırmızılı takım. O eski halinden eser kalmamıştı. Rakipleri de formunu yükseltmeye başlamıştı. Ve dahası Göztepe'yi çözmüşlerdi.

***

Göztepe hızlı oynayan bir takım. Bir tarafta Yasin, diğer tarafta Halil takımın dinamosu. Defanstan aldıkları toplarla ileriye hızla çıkıp, rakiplerini çok zor durumlara sokuyorlardı. Ne zaman ki, rakip takımlar defansif oynamaya başladı ve alan daralttı, o zaman Yasin ile Halil durdu. Boş alanlar bulamayınca ileriye top taşıyamadılar, hatta zaman zaman bazı maçlarda top bile alamadılar, topla oynayamadılar. Göztepe'nin B planına ihtiyacı vardı ve bunu yapacak kişi de takımın teknik lideri Bayram Bektaş idi. Defans ile hücum arasında köprü olacak alternatif oyuncular ve alternatif taktikler yapması beklendi. Maalesef yapamadı. Üst üste alınan 4 mağlubiyet sonrası da görevinden alındı. Yerine gelen Kemal Özdeş ile 2 maçta 4 puan alındı alınmasına ama oynanan futbol hiç kimse tarafından beğenilmedi. Kötü tarafları sadece orta saha değildi. Defans da istenilen seviyede değildi ama o kadar sorun varken, buraya el atmaya sıra gelir mi bilinmez. Çünkü daha öncelikli olarak forvet sorunu da çözülmeli. Jerome takıma yeterince katkı veremedi, hayal kırıklığı yaratan oyuncuların başında geldi. Göztepe Jahovic'i mumla aradı. İçinde bulunduğumuz sezon arasında orta saha ve forvete yapılacak transferlerle çareler bulunacağı yönetim tarafından açıklandı. Taraftar sabırsızlıkla bekliyor.

***

İyi olan şeyler de vardı elbette. Bir takımın en önemli mevkisi; kale. İlerlemiş yaşına rağmen geçen sezon harikalar yaratan Beto'nun, bu sezon da maşallahı var. Yine taş gibi taş...

Kaynak Haber Ekspres Murat B. BabaoğluToplam Görüntülenme : 440
Tarih : 02.01.2019
Yazar : Admin

Bu Haberi Forumda Tartışmak İçin TıklayınYorumlar

Henüz bu habere yorum yapılmamıştır.

Yorum Yap


www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma