Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe - K.Karabükspor Maç Sonucu Ne Olur ?
Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

Bizim Bir Hikayemiz Var

Bizim Bir Hikayemiz Var - 26.07.2017


14 yıl sonra Süper Lig’e çıkan Göztepe’nin Başkanı Mehmet Sepil, ilk röportajını FANATİK’e verdi, önemli mesajlar gönderdi: “Benim için en önemli gün stada geçtiğim gündür. Kafamızda iki sene içinde kalıcı Göztepe’yi yaratabilirsek stada geçişimiz tarihi gün olacak. Uluslararası bir Göztepe için çalışacağız. Ama bu iki yılda altyapıyı hazırlayıp kalıcı olduğumuzu herkese inandırmamız gerekiyor. "

Basın karşısına sıkça çıkmak yerine genel olarak geri planda kalmayı tercih eden Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Avusturya kampından camiaya mesajlar gönderdi. İşte Sepil’in sözleri: “Çok planladık geldik desek yalan olur. Devreyi lider kapadık ama ligin son 4 haftasına girerken 8. sıradaydık. Play-Off bile zora girmişti. Süper Lig’i düşünemiyorduk. Sonunda çıkacağımıza inanmıştık, hissediyorduk. Eskişehir maçında çıkacağız demiştik ama sonuçta ikinci yarıda 9 maçta 7’sini kaybederek çıktık. Kendimize gelmemiz bile bir hafta sürdü.”

‘Ruhumuzla beraberiz’

“Bizim bir hikayemiz var. Sadece kök değil bu. Biz 1970’lerdeki o büyük başarılardan bu yana geliyoruz. Ben okuduğumda kendim inanamadım. Biz Türkiye’ye 5. en fazla Avrupa puanı getiren takımız. Bu çok değerli bir şey. Bir geçmişiniz vardır bir de hikayeniz. Herkesin gönlünü okşayacak bir hikayemiz var. Fevzi’nin sigarasını Adnan Süvari’den saklaması bile bu hikayenin güzel bir parçası. Forma lansmanımızda da bu ruhu yaşatmaya çalıştık. Hikayeniz yolunda devam ediyorsanız bu ruhu çıkarmak daha kolay oluyor.”

‘Hedef uluslararası...’

İlle de başarılı olacağız diyemem ama olmak için gerekenleri nasıl yapacağımız bildiğimizi söyleyebilirim. İlk önce Göztepe’yi yeniden kültürüne, tarihine uygun hale getirmek, sonrasında da İzmir’i kucaklamak gerekiyor. O aşamaları geçtik. Şimdi bunu ulusala inandırmaya çalışıyoruz. Bundan sonrası bizim elimizde. Bu sempatiyi devam ettirirsek ulusaldan uluslararasına da geçebiliriz. Benim için en önemli gün stada geçtiğim gündür. Kafamızda iki sene içinde kalıcı Göztepe’yi yaratabilirsek stada geçişimiz tarihi gün olacak. Uluslararası bir Göztepe için çalışacağız. Ama bu iki yılda altyapıyı hazırlayıp kalıcı olduğumuzu herkese inandırmamız gerekiyor. İlk 2 yılki stratejimiz bu olacak.”

‘İlk arayan Okan Buruk’

“Bu sene 14-15 oyuncu alıyoruz. Gelecek sene de böyle olursa bir problem vardır. Çok çabuk tüketmeye alışkınız. Bunun en iyi örneği Okan Buruk’tur. Son istifasında kabul etmedim. ‘İş yönetilebilir durumdan çıktı’ dediği noktada düşünmek zorunda kaldım. Ama benim şampiyonluğuma en çok sevinen kişi Okan hocadır. Bu çok değerli. Düşünebiliyor musunuz? Ayrılan hocanız sizi tebrik için arayan ilk kişi. Mustafa Denizli de aradı tebrik etti.”

Göztepe’de planlarınızı gerçekleştirip çok daha büyük bir marka haline getirirseniz ve biri gelip satın almak isterse bırakır mısınız?

“Hayır... Böyle bir şey mümkün değil. Yatırımcı olarak zamanı geldiğinde alabiliriz. İnşallah da ilk yabancı yatırımcı getiren kulüp oluruz. Ama ‘yatırımcı’ diyorum. Yatırımcının amacı nedir? Bir yere kar etme amacıyla girip çıkmaktır. Bir fon gibi. Biz hikayemizi doğru yazarsak o yatırımcı zaten gelir kar eder ve çıkar. Göztepe’yi bugün bir Çinli’ye versek o ruh kaybolur. Mesela bize şu an çok geliyor. Göztepe Kulübü’nün önüne isim... Söz konusu bile olmaz. Hentbole, stada, akademiye hepsine olabilir. Ciddi bir gelirdir bu. Ama Göztepe, Göztepe olarak kalacak. Ne önüne ne arkasına asla bir isim almayacağız. Ben başkan olarak kaldığım müddetçe de bu asla değişmeyecek.”

‘Erkek basketbola asla girmem’

“İzmir için Pınar Karşıyaka’nın maçına gitmemiz gerekiyordu. Yeri de bulamamıştık içeride. Karşıyakalı taraftarlar götürmüştü beni Ali Başkanın yanına. Hoş bir ortam vardı. Ben Karşıyaka’yla oynayıp tabi ki onları eze eze yenmek isterim ama bunu ayırmamız, aşmamız gerekiyor artık. Erkek basketbol takımı Karşıyaka’nın var. Voleybolda Arkas var. İki tane İzmir bayrağımız var yani. Bu iki dala girmem asla.”

‘Ben şu anda çaylak başkanım’

“Göksel başkanımızla görüşüyoruz, elbette ekonomiyle ilgili fikirlerimiz var. Ancak şu an çaylak başkanım ben. Önce bir burayı hazmetmemiz lazım. Göksel başkan çok açık bu konularda. İleride inandığımız doğrular olursa düşüncelerimizi söyleriz. Bunun için aceleye gerek yok. City’nin United’ın başkanlarını çoğu kimse bilmez ama 11’ini herkes sayar. Başkanların çok ön planda olmaması lazım. Bu yüzden kendimi geri çekiyorum. İleride daha da geri planda olacağım.”

‘Büyük taraftarımıza pahalı bilet satmayız’

“Kombineleri açıklamadık. Biz bu kulübü yıllardır buraya taşıyan taraftarımıza pahalı bilet satabilir miyiz! Herkesin bütçesine göre olacak. Geçmişte alanlara öncelik verilecek. Kale arkası tribününü 15 TL yapacağız. Bizi sırtında taşıyan taraftarımızı burada da büyük statta da unutmayız. Amatör maçlara binlerce gitmiş bir camiayız. Para ödeyemiyor diye bir taraftar Göztepe’den mahrum kalamaz.”

‘En uygunu Tamer Tuna’

“Tamer Tuna ile biz anlaşmasaydık, başkası anlaşırdı. Biz keşfetmedik. Zaten geliyordu. Biz önce davrandık. Frekanslarımız uygun. Yeniyi, bilimsel çalışmaları takip etmek gerek. Performans takibi, istatistikler artık çok önde. Bunları doğru kullanacak kişiler; yeni nesil genç hocalar. Tamer hocayı bu yüzden istedik.”

‘Trabzonspor’u destekliyordum’

“Play-Off final maçı öncesi Avrupa’da ve Türkiye’de favori olarak gösterilen takım Eskişehir’di. Ancak insanlar daha çok Göztepe’nin gelmesini istiyordu. Yapılan anketlere de yansıdı bu. Yüzde 70 oranlarındaydık bu anlamda. Bu da bize duyulan sempatinin işareti. Bu sempatinin sorumluluğu da önemli. Ben mesela gençlik yıllarımda Trabzon’un o çıkışını destekliyordum, Anadolu’dan bir takım güzel işler yapsın isterdim hep. Şimdi bizim de bu sempatiyi doğru yönetmemiz gerekiyor. Bursa’ya da çok sevinmiştim. Tabii ki 3 büyüklere laf atmıyorum ama Türkiye’de böyle beklentiler var.”

‘En başarılısı Başakşehir’

“Bence son 3 sene içerisinde en başarılı kulüp hiç tartışılmayacak şekilde Başakşehir’dir. Ekonomisini de organizasyonunu da doğru yaptılar. Başakşehir’in hamleleri hep doğru oldu. Şimdi onlar için de değişik bir hamle yaptılar, işleri kolay deği ama umarım başarılı olurlar.”

‘Altyapıya tesis müjdesi’

“Bu hafta yüz dönümlük bir arazi bize tahsis edildi. Anlaşmalarını bitiriyoruz sonuçta. Buraya direkt olarak içinde 8 tane sahası olan büyük bir tesis yapacağız altyapı için. Altyapı tesisiniz yoksa konuştuğunuz her şey yalandır. Biz bu konuda gereken çalışmaları yaptık. Altınordu, Türkiye’de bu işi en iyi yapan kulüp. Tartışılacak en ufak noktası bile yok. Biz hem yetiştirici hem de yarışmacı olmak zorundayız. Planlarımız da bu yönde.”

‘Yetiştirmek ve satmak’

“Göztepe oyuncu yetiştiren ve yetiştirdiği oyuncudan da para kazanan bir kulüp haline gelmedikçe uluslararası bir takım olacak demek gerçekçi olmaz. Bütün bu aşamaları kafamızdaki gibi yaparsak hedef tabii ki bunu gerçekleştirmek.”

Kaynak: Tunç Kayacı - Ö. Necati AlbayrakToplam Görüntülenme : 1173
Tarih : 26.07.2017
Yazar : Admin

Bu Haberi Forumda Tartışmak İçin TıklayınYorumlar

 • gamlıbaykuş (Misafir) Diyor Ki (26.07.2017 - 11:53:21);

  Emin ellerdeyiz vesselam.Ancak bizlerde gücümüz yettiğince bu BÜYÜK GÖZTEPELİYE, dolayısıyla bu BÜYÜK ARMAYA yardımcı olmalı,store,lukoiL,passo,kombine, allah ne verdiyse YÜKLENMELİYİZ..Yolumuz açık olsun Büyük BAŞKAN ve ANLI ŞANLI BÜYÜK GÖZTEPE TARAFTARI..

 • Ersin londra (Misafir) Diyor Ki (26.07.2017 - 14:40:35);

  Boyle bir baskan her camiaya nasib olmaz. Kiymetini bilin arkadaslar.nSabirla destekleyin yonetimi ve sahadakileri. Sonunda hersey cok guzel olacak inaniyorum guveniyorum. Hepiniz inanin hepiniz guvenin. Ne diyor baskanimiz, Goztepenin ne onune ne arkasina baska isim gelmeyecek. Bunu soyleyebilecek baska baskan taniyan varmi aranizda. Yolumuz acik olsun.

 • Cevap Yaz
  -10
  ali966 (Misafir) Diyor Ki (26.07.2017 - 17:31:41);

  Kardeşler,bana çok kızacaksınız biliyorum,ancak diyeceğimi de demek zorunda hissediyorum.Ben,başkanın daha büyük oynadığını ve Göztepe'den de öte hedefleri olduğunu sanıyorum.Ancak,bu Göztepe'yi basamak ediyor anlamına da gelse bile,bize zarar vermeyebilir.Göztepe gönlünde yatan bir hedeftir ama gerçek "gönülde yatan aslan" başkadır.Kendimce delillerim de şu şekilde:n1)40 yıldır arazi idi,adı Göztepe ile anılmadı.Oysa,Altınbaş'ın değerlendirdiği fırsat dönemi,ki bu dönemde kendi şirket hisseleri yakın zamanda satış yaptığı değerin çok çok üstünde,bizim AŞ değeri de minimumdaydı,bu niyete sahip biri için kaçırılmaması gereken bir dönemdi.n2)Herkese mavi boncuk dağıtması.Rotschield'e,Karamehmet'e ortak olmuş,Tüsiad üyesi,Forbes dolar milyarderi listelerine girmiş birinin duvarda "Che Guevera" posteri ile görüntü vermesi beni kıllandırıyor kardeşim.İzmir'in bilinen siyasi duruşu göz önüne alınırsa,bunu "reklam kokan hareketler" sınıfına katmamak için bir sebeb yok.Duvarda Che ve Atatürk posterleri de yanyana idi,hatırlarsanız.nn3)Bunca para harcanıyor iken,isimsiz teknik direktör seçimi,hiçbir kimsenin kendi adının yanına eklenmemesi arzusuyla açıklanabilir gibi geliyor bana.nnŞimdilik,bu kadarla yetineyim;dediklerim aklınızın bir köşeciğinde olsun diye yazdım.Sürç-ü lisan ettiysek,affola.nSelamlar

  • Göztepe
   13
   (Misafir) Diyor Ki; (26.07.2017 - 18:18:48)

   ben de katılıyorum bazı yorumlarına. Ancak böyle bir Başkanın diğer hedefleri olması da çok normal. İleride siyaset olabilir federasyon başkanlığı olabilir. Tabii Keşke Siyasette Bizim başkan gibi adamlar olsa da daha düzeyli siyaset yapılabilse. Amaç para kazanmak olabilir mi Tabii ki olsun. Sonuçta her sene cepten para harcanmalı. Keko bir Başkan yerine gerçek İzmirli ODTÜ mezunu kültürlü eğitimli birinin olması bizim için çok daha iyi

  • Göztepe
   8
   gamlıbaykuş (Misafir) Diyor Ki; (26.07.2017 - 22:02:13)

   Sayın başkanın backround u yani CV si bu kulübe başkan olmaya yeter artar..Dolayısıyla arkasında che ve Atatürk resimleriyle poz vermeyede ihtiyacı yok.Kaldıki her insanın hayatından esinlendiği,ilham aldığı,ve kendinden birşeyler buılduğu bu tür portreler doğaldır.Ancak bir diğer gerçek,esasen şu anki siyasi gidişatta o resimler aslında kulübümüze ve kendisine avantaj değil,tam tersi dezavantaj bile teşkil edebilir.Hal böyleyken böyle bir sonuca varman SAÇMALIK..

  • Göztepe
   4
   Septik beye cevaben (Misafir) Diyor Ki; (27.07.2017 - 00:33:40)

   sepil nettir. Sepil adamdır ve nettir, sağ lopunuzdan element uydurmayiniz. Adam ızmirli ve odtü mezunu arkasında che ve atatürk'un portresi olması pek olası. Affedersin saidi nursi mi olacak? Sepil nettir. Sepil adamdır ve nettir. Gidin istihbaratciliginizi kumda oynayın.

 • gözgöz (Misafir) Diyor Ki (27.07.2017 - 12:49:19);

  Arkasında Atatürk ve che posteri olan bir başkanla sadece gurur duyulur. Gerçek göztepelidir gerçek izmirlidir. Adamın hasıdır, onunla ilgili saçma sapan yorumlar yapanlar onun bir kılı bile olamaz.

 • ENİŞTE35 (Misafir) Diyor Ki (27.07.2017 - 13:32:43);

  YİNE BAŞLADI SALLAMAYA...

 • (Misafir) Diyor Ki (27.07.2017 - 13:34:03);

  yalama yıkama aşiretinin hz. spil 'i amk

 • (Misafir) Diyor Ki (27.07.2017 - 13:35:26);

  o hikaye ligin 7. haftasında elinde dötünde patlar

 • (Misafir) Diyor Ki (27.07.2017 - 13:53:42);

  Kendi bokunda dinleme cihazi arayan bir suru deli var.Bunlara paranoyak diyor hekimler.Bunlar arada sirada bu siteyede yaziyor.Hos gorun, Allah sifalarini versin.

 • Admin (Misafir) Diyor Ki (27.07.2017 - 13:55:48);

  Sevgili adamın orospu evlatlarının bu sitede yorum yapması serbest ise ve bu yorumlar denetlenmeyecekse bu siteye girmeyeceğim ve tüm dostlara girmemeleri için tavsiye vereceğim. Elbette elestiri serbest ancak bu sitede sepile kufur edikecekse sikerim oyle isi. Hayatimda ilk defa küfürlü yorum yapıyorum, kusura bakmayın ama bu işin takipçisi olacagim. Yorumlar admin onayından geçmeden yayinlanmamali. Adamlar sepile kufur ediyor lak yayınlanıyor. Editör koyun şuraya!

 • Artık super ligdeyiz (Misafir) Diyor Ki (27.07.2017 - 14:07:02);

  Eskiden bir kskloler girer trollük yapardı. Şimdi gelişi fblisi bjklisi konyalisi osmalilisi girip trolluyor. Yorumlar mutlaka onaydan geçmeli. Önüne gelen sacmalayip yorumunu yayinlatmamali.

 • Artık super ligdeyiz (Misafir) Diyor Ki (27.07.2017 - 14:08:26);

  Eskiden bir kskloler girer trollük yapardı. Şimdi gelişi fblisi bjklisi konyalisi osmalilisi girip trolluyor. Yorumlar mutlaka onaydan geçmeli. Önüne gelen sacmalayip yorumunu yayinlatmamali.

 • (Misafir) Diyor Ki (27.07.2017 - 15:09:58);

  takılmayın, yorum sadece. küfür yok kötü niyet yok, hemen saldırıya geçmeyin. onun kendi düşüncesidir, ama bizim düşünce ve yorumlarımız farklı.

 • Nasıl kufur yok (Misafir) Diyor Ki (27.07.2017 - 15:20:06);

  Sepilin sözü bizim bir hikayemiz var. Adamın bu habere yorumu "o hikaye yedinci hafta elinde dotunde patlar." Nasil yok

 • forza (Misafir) Diyor Ki (27.07.2017 - 15:47:58);

  Bir alkışı da sosyal medya sorumlusu her kimse haketmiyor mu?nSon paylaşıma bayıldım. Hiçbir kulüpte bu dijital çağda böyle bir vizyon yok..Geleneksel yönetim tarzından uzak, çaga ayak uyduran yaklaşımı ve yaratılan sempatiye olan katkısı için, dijital ekibinizi kutlarım.

Yorum Yap


www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma