Oturum Aç

Ücretsiz Üye Ol

Göztepe.com Navigasyon

Anketimiz

Göztepe Transfer Çalışmalarında Yıldızlara Önem Vermelimidir?Reklam


Reklam

Göztepe.com Facebook

Göztepe.com Twitter

Anneler Günü tarihçesi ve önemi nedir 2018 Anneler Günü anlamı nedir

Anneler Günü tarihçesi ve önemi nedir 2018 Anneler Günü anlamı nedir - 13.05.2018


Anneler Günü tarihçesi ve önemi nedir 2018 Anneler Günü anlamı nedir? Anneler Günü önemi ve ilk ne zaman kutlandı sorularının yanıtları haberimizde yer alıyor. Bugün Anneler Günü! Bilindiği üzere Anneler doğumdan başlayarak her zaman evlatlarının yanlarında yer alan koruyucu meleklerdir. Öyle ki, çocuk hasta olduğunda uykusuz gecelere, ergenlik döneminde her türlü asiliğe katlanırlar. Peki onların bütün bu emeklerinin onurlandırıldığı Anneler Günü bilinmesi gerekenler nelerdir? Anneler günü ilk kez 1908 yılında kutlandı. Daha sonra bütün uygar ülkelerde kutlanmaya başlandı. Her yıl mayıs ayının ikinci pazar günü gazetelerde annelerle ilgili yazılar, anılar, şiirler yayınlanır. Radyo ve televizyonda ana sevgisini konu eden konuşmalar yapılır. Türk Kadınlar Birliği'nin şubesi olan illerde yılın anneleri seçilir. Okullarımızda ayrıca Anneler Günü nedeniyle toplantılar düzenlenir. Bu toplantılarda okunan şiirler, söylenen türküler, şarkılar, annelere armağan edilir. Filimler gösterilir. Sergiler düzenlenir. Anneler kutsaldır. Onlar bizi tam 9 ay boyunca karnında taşımıştır ve bizim için her fedakarlığı yapar her türlü zorluğu çekerler. Her anne kendi evladı için çok özeldir. Anne sevgisi dünyadaki en sıcak ve en yüce duygulardan biridir.

Anneler Günü tarihçesi ve önemi nedir 2018 Anneler Günü anlamı nedir? Vatandaşların merak ettiği soruların yanıtları haberimizde yer alıyor. Dünyada milyonlarca ana bugün çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır.

Anneler Günü ülkemizde 1955 yılından bu yana kutlanıyor.

Türk Kadınlar Birliği ülkemizde her yıl çocukları için büyük fedakarlığa katlanan annelerden birini yılın annesi seçer. Yılın annesinin kişiliğinde tüm annelere iyi dilekler sunulur. Her anne kendi evladı için çok özeldir. Anne sevgisi dünyadaki en sıcak ve en yüce duygulardan biridir. Sevgilerin en güzeli ve değerlisi olan anne sevgisi başka hiçbir sevgi ile karşılaştırılamaz. Anneler kanatsız melekler olarak nitelendirilir.

Bunun sebebi bizi bu dünyadaki tüm kötülüklerden koruyor olmalarıdır.

Açlığımızı bizden daha iyi takip ederler, biz üzülürsek bizden daha fazla üzülürler, tüm dertlerimize çare ararlar, hasta olunca bizi iyi ederler.  1908 yılında, Anna Jarvis annesini kaybettikten sonra her yıl düzenli olarak annesini anması ile başlayan “Anneler Günü” kutlama serisi, Amerikan Kongresi’nin 1914 te bu olaydan etkilenip, ülke çapında kutlanan bir bir gün olması yönündeki kararı ile ilk kez resmi olarak kutlandı.

Türkiye’de ise 1955 yılından bu yana resmi olarak yıl mayıs ayının 2. pazar günü anneler günü olarak kutlanmaktadır.

Göztepe.comToplam Görüntülenme : 264
Tarih : 13.05.2018
Yazar : Admin

Bu Haberi Forumda Tartışmak İçin TıklayınYorumlar

  • (Misafir) Diyor Ki (30.06.2018 - 15:17:05);

    Hey therennBuy Oakley Sunglasses 19.95 dollars only today at https://www.isunglasswarehouse.usnnAll the best,nnnnFrom xn--gztepe-wxa.com ------ Anneler Günü tarihçesi ve önemi nedir 2018 Anneler Günü anlamı nedir | GÖZTEPE.COM

  • (Misafir) Diyor Ki (29.09.2018 - 17:45:34);

    HinnBuy Ray-Ban Sunglasses 19.95 dollars only today -@sunniesstudios.onlinennThe Best,nnAnneler Günü tarihçesi ve önemi nedir 2018 Anneler Günü anlamı nedir | GÖZTEPE.COM

Yorum Yap


Göztepe.com Forum Açıldı

Son Yorumlar

Reklam

Yazarlarımız

Reklam


www.göztepe.com Taraftar Burada © 2015 | Künye - Privacy Policy
Instagram Takipçi Kasma Instagram Takipçi Kazanma